Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przybędzie ścieżek pieszych i rowerowych w Parku Lisiniec

Facebook Twitter

Przybędzie nam ścieżek pieszych i rowerowych w chętnie odwiedzanym latem Parku Lisiniec. Miasto już rozpisało przetarg na ich budowę. Na razie do 26 czerwca czeka na oferty wykonawców. To element dalszej rewitalizacji parku, zapowiada magistrat.

Fot. czestochowa.pl

Przybędzie ścieżek pieszych i rowerowych w Parku Lisiniec

Obok już istniejących pieszych, utwardzonych alejek, powstaną zupełnie nowe, na dodatek tam, gdzie piesi wydeptują ścieżki i przejścia – bo oznacza to, że są w tych miejscach po prostu potrzebne.

Fot. czestochowa.pl

Ścieżki od strony północnej okalają już Bałtyk i Adriatyk, łączą się też z ul. Orawską – czyli jednym z pieszych wejść na teren parku.

Pozostałe ścieżki zostaną wytyczone w kolejnych rejonach kompleksu, wśród zieleni, ale z poszanowaniem rosnących tam drzew. Na pewno nie będą to w końcu ścieżki ,,dzikie”, teren zostanie też wyrównany i przygotowany pod inwestycję.

Fot. czestochowa.pl

Główne prace obejmą wykonanie nawierzchni oraz tras rowerowych. Miejski Wydział Inwestycji zapowiada też montaż słupków blokujących ruch samochodów. Budowie ścieżek będzie towarzyszyć instalacja oświetlenia LED-owego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024