Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa ronda na skrzyżowaniu ul. Legionów z Żużlową potrwa do końca miesiąca. Są objazdy! [MAPA]

Facebook Twitter

Poniedziałek (14.06.) przywitał kierowców nowymi utrudnieniami w Częstochowie. Tym razem problem z przejazdem napotkacie w dzielnicy Zawodzie - Dąbie i to na newralgicznym odcinku.

Chodzi o rondo na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Żużlową – przed weekendem sygnalizowaliśmy, że drogowcy ruszają z jego przebudową – i faktycznie tak się stało. Rondo w sobotę zostało zamknięte. Do końca miesiąca mają potrwać prace w związku z jego przebudową, ma tu powstać tzw. rondo turbinowe- będzie składało się z dwóch pasów ruchu.

Zakres prac obejmie również roboty brukarskie na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Złotą. Póki co na miejscu obowiązują objazdy. Na przykład ulicą Marysia, Idzikowskiego i Orlik – Rückemana. Samochody chcące dostać się do terenów inwestycyjnych ulicą Legionów, rondo mogą ominąć jadąc al. Pokoju i ul. Odlewników oraz innymi, alternatywnymi relacjami w obrębie terenów pohutniczych. Przypomnijmy, że zmienione zostały również trasy autobusów linii 11, 27, 35 i 36 dodatkowo powstała nowa linia 39.

KURSY AUTOBUSÓW

Linia nr 11 będzie kursować stałą trasą od Cmentarza św. Rocha do ulicy Faradaya, następnie Orlik-Rűckemanna i Olsztyńską do przystanku końcowego „OLSZTYŃSKA” (wspólna pętla z linią nr 21).

Linia nr 27 będzie kursować bez zmian od Gnaszyna do ulicy Sobieskiego, następnie Orzechowskiego do przystanku DWORZEC GŁÓWNY PKP.

Linia nr 35 zostanie zawieszona.

Linia nr 36 będzie kursować na nowej trasie:

ZAJEZDNIA MPK – al. Niepodległości – al. 11 Listopada – Zesłańców Sybiru – Bohaterów Katynia – Rakowska – Limanowskiego – Okrzei – Łukasińskiego – Raków Dw. PKP – al. Pokoju – Kucelin – Odlewników – Legionów (z przejazdem przez pętlę przy zakładzie Cooper Standard) – powrót Legionów – Strefowa – KUSIĘCKA KSSE.

W celu zapewnienia dojazdu do Strefy Ekonomicznej, na czas trwania objazdu zostanie uruchomiona linia zastępcza nr 39 na trasie:

DWORZEC GŁÓWNY PKP – al. Wolności – Al. Najświętszej Maryi Panny – Krakowska/Kanał Kohna – al. Wojska Polskiego – al. Pokoju – Kucelin – Odlewników – Legionów (z przejazdem przez pętlę przy zakładzie Cooper Standard) – powrót Legionów – Strefowa – KUSIĘCKA KSSE.

W związku z wyznaczeniem objazdu nie będą obsługiwane przystanki: WSPÓLNA, ŻUŻLOWA, ZŁOTA, URZĄD CELNY i HALLERA.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021