Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strażacy korzystają już z nowo budowanej drogi między Rudnikami a Marianką Rędzińską. Dzięki nowej inwestycji w miejsce kolizji dotarli szybciej niż dotychczas

Facebook Twitter

Między Rudnikami a Marianką Rędzińską powstaje nowa droga. O tej inwestycji informowaliśmy pod koniec czerwca w Radiu Jura. Prace są w toku. Okazuje się jednak, że nowa droga to nie tylko wygoda dla mieszkańców chcących dostać się np. w rejon lotniska. Z nowej drogi skorzystały już służby ratunkowe, interweniujące przy groźnie wyglądającej kolizji.

Fot. Facebook: OSP Kościelec - KSRG

Strażacy dzięki nowej inwestycji w miejsce kolizji dotarli szybciej

Do zderzenia dwóch osobówek doszło w miniony czwartek 13 lipca w Mariance Rędzińskiej przy ul. Srebrnej. Jak informują strażacy ochotnicy z OSP Kościelec, na miejsce zdarzenia dostali się sprawnie jadąc nowo budowaną drogą, dotarli tu 10 minut szybciej niż dotychczas. W mapach google nowego połączenia jeszcze nie ma, ale w systemie e-Remiza, który wspomaga działania ratownicze Ochotniczych Straży Pożarnych, nowa druga już jest zaznaczona.

Jak mówi Wójt Rędzin Paweł Militowski:

Stanowisko dowodzenia z Częstochowy wysyła do zdarzeń najbliższe jednostki licząc w linii prostej. Zatem Marianka Rędzińska teraz dodatkowo będzie zaopiekowana strażą z Kościelca.

Przypomnę, nowa droga ma mieć 1,3 km długości. Inwestycja pozwoli na faktyczne połączenie dwóch dróg powiatowych. To już ostatnia prosta prac. Koniec inwestycji zaplanowano na jesień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj