Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa drugiej części skrzyżowania torów z al. JPII – utrudnienia i objazdy

Facebook Twitter

Rozpoczyna się na dobre druga część przebudowy skrzyżowania linii tramwajowej z al. Jana Pawła II i Armii Krajowej. Prace przeniosły się już na południową jezdnię alei Jana Pawła II. Dlatego też na skrzyżowaniu obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Już we wtorek drogowcy oddali nitkę al. Jana Pawła II po stronie Armii Krajowej i zgodnie z zapowiedziami przenieśli się na drugą część skrzyżowania, która jeszcze czeka na przebudowę. Tym razem ruch będzie utrudniony w kierunku węzła z DK1, prowadzony jest w obu kierunkach po północnej stronie skrzyżowania. W kolejnych tygodniach, co ważne, nie będzie możliwy lewoskręt w aleję Armii Krajowej dla jadących Jana Pawła II od strony zachodniej w kierunku Tysiąclecia, zarząd dróg sugeruje objazd ulicą Kilińskiego. Jest jeszcze jedno ułatwienie, za skrzyżowaniem dla jadących w kierunku DK1 przewidziano powrót na właściwą nitkę jezdni dzięki tymczasowej przewiązce. Patrzcie na znaki i zdecydowanie zwolnijcie w tym rejonie.

Postępy prac na bieżąco śledzimy. Tranzyt przez Częstochowę drogowcy niezmiennie kierują na obwodnicę autostradową, pozwala to na uniknięcie korków w centrum i w rejonie dużej przebudowy.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022