Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa DK46 nieco usprawni ruch, wkrótce jeszcze przejedziemy DK91

Facebook Twitter

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, dwie największe inwestycje drogowe w Częstochowie - przebudowa DK46 i DK91 zostały zakończone pod względem przeprowadzonych odbiorów technicznych i uzyskania pozwoleń na użytkowanie.

Przebudowa DK46

Przebudowa DK46 to ważna inwestycja dla mieszkańców tej części miasta

Zachód i centrum Częstochowy są już lepiej skomunikowane, podkreśla miasto i częstochowscy drogowcy. Po oddaniu do użytku DK91, co ma nastąpić za kilka tygodni, powinniśmy odczuć prawdziwą poprawę w jeździe przez nasze miasto. MZD liczy na mniej kolizji i większe bezpieczeństwo na nowej wylotówce w kierunku Opola.

Maciej Hasik: 7,5 kilometra nowej drogi, która została przebudowa w starym śladzie ulic Głównej i Przejazdowej jak i nowy ślad tzw. obejścia ulicy św. Barbary. Rzecz, która jest epokowa dla mieszkańców tej części miasta, bo zyskali nie tylko nową drogę, ale także  chodniki, drogo rowerowe, bezpieczne skrzyżowania, które na pewno będą minimalizować kolizje, które były tutaj częste. Bardzo trudna inwestycja ze względu na sąsiedztwo linii kolejowej, ponadto – druga największa inwestycja – 98 milionów złotych z kontraktu, ale to tak naprawdę dużo, dużo więcej z pracami dodatkowymi i z dofinansowaniem unijnym.

Docelowo ruch przez Częstochowę ustabilizuje się gdy zyskamy jeszcze nową przeprawę na linii wschód-zachód w obrębie centrum, czyli przedłużenie ul. 1 Maja od Ronda Mickiewicza do Krakowskiej i al. Wojska Polskiego. Wracając na Główną i Przejazdową, raz jeszcze wyjaśniamy kierowcom zastosowanie środkowego pasa, który powstał z kostki brukowej w ulicach: Głównej i Przejazdowej – to nie parking, a pas manewrowy.

Maciej Hasik: Ciekawym, stosowanym wcześniej w Polsce i Europie rozwiązaniem jest wytyczenie w starym śledzie drogi pasa manewrowego pomiędzy głównymi ciągami ruchu. Powstały drogi rowerowe, chodniki,  oświetlenie, ronda i skrzyżowania poprzeczne, które zyskały bezpieczną geometrię. Inwestycję dopełniły specjalnie doświetlone i oznakowane przejścia dla pieszych oraz zastosowanie tablic zmiennej treści.

Informował kierowców i mieszkańców Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj