Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Protest rolników: czy będzie paraliż? Rolnicy w drodze do miasta

Facebook Twitter

Powolny przejazd ciągnikami rolniczymi przez nasze miasto sparaliżuje nam dziś (20.02.) ruch w kilku miejscach. Radzimy zachować szczególną ostrożność, Akcja protestacyjna dotrze dzisiaj do Częstochowy i będzie trwać aż do 18.00.

Protest rolników
fot.mat.prasowe

Protest rolników

Akcja protestacyjna ma polegać na spowolnieniu ruchu komunikacyjnego maszynami rolniczymi, jak zapowiadał przedstawiciel tego środowiska i organizator strajku, rolnicy mają poruszać się niemal wszystkimi dużymi drogami.

Jeszcze w godzinach dopołudniowych maszyny zobaczymy na drodze DK 43 od strony Kłobucka, na DW 494 od strony Wręczycy Wielkiej), DW 786 od strony Mstowa i DW 483 od strony Mykanowa. Wolna kawalkada ciągników przejedzie DK 91 od strony Rędzin. Protestujący nie zgłosili zamiarów blokady autostrady A1, tędy być może ruch miejski i tranzyt towarów ominie korki w Częstochowie.

Jak wynika z zapowiedzi, po wjeździe do miasta rolnicy chcą kierować się drogami w stronę Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Sobieskiego. Nie ma oficjalnych zgłoszeń dotyczących planowanych zgromadzeń w ramach zapowiadanego protestu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj