Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Protest rolników w Częstochowie. Drogówka szykuje się na ogromne korki i przestrzega kierowców

Facebook Twitter

Na drogach Częstochowy i powiatu, a także na trasach dojazdowych spodziewajmy się jutro (20.02.) sporych utrudnień. Spowodowane będą przez Ogólnopolski Protest Rolników, który dotrze też do naszego miasta, informuje wszystkich zmotoryzowanych Miejska Komenda Policji.

Protest rolników w Częstochowie
fot. FB/Dolnośląska Izba Rolnicza

Protest rolników w Częstochowie

Marcin Knysak: W ramach protestu rolników zaplanowany jest przejazd ciągników rolniczych. Przejazdy będą odbywać się na drogach dojazdowych do Częstochowy drogami wojewódzkimi, to jest droga wojewódzka 494, 483 i 786, a także drogami krajowymi 43 oraz 91 C, a także ulicami Częstochowy. Sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe.

Jak dodaje sierż. szt. Marcin Knysak, warto we wtorek (20.02.) wyjechać z domu do pracy wcześniej, albo zrezygnować z podróży samochodem. Pojazdy rolnicze mogą skutecznie zblokować płynne poruszanie się po Częstochowie. Tym bardziej że przejazd rolnicy zaplanowali także przez Śródmieście:

Marcin Knysak: Utrudnienia w ruchu mogą występować na drogach dojazdowych oraz na ulicach miasta Rędzińskiej, Warszawskiej, Ludowej, Łódzkiej, Świętego Rocha, Wręczyckiej, Jana Pawła II, Popiełuszki, Pułaskiego, Sobieskiego oraz Alei Wolności. Apelujemy do wszystkich kierowców o wyrozumiałość oraz cierpliwość na drogach. W przypadku konieczności przemieszczania się prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnej objazdów oraz stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Dodaje rzecznik częstochowskiej policji Marcin Knysak. Drogówka zapowiada, że będzie kontrolować ruch w mieście i kierować na objazdy. Protest cały czas trwa, w miniony piątek (16.02.) kawalkada 50 ciągników rolniczych spowalniała ruch i blokowała drogi w powiatach lublinieckim i myszkowskim. 27 lutego rolnicy chcą zablokować Warszawę.

Protest rolników w Częstochowie. Sprawdź na mapie, gdzie jeszcze można spodziewać się utrudnień

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj