Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Protest rolników. Dziś (23.02) utrudnienia na drogach dojazdowych do lotniska w Pyrzowicach

Facebook Twitter

Policjanci ostrzegają przed utrudnieniami, jakie mogą wystąpić w najbliższy piątek (23.02.) na drogach dojazdowych do lotniska w Pyrzowicach w związku z rolniczym protestem. Policja wyznaczyła alternatywne trasy i apeluje o stosowanie się do poleceń drogówki. 

Utrudnień w tym rejonie należy spodziewać się w piątek od godz. 10.00 do 15.00. Rolnicy mają przejeżdżać ciągnikami na odcinku od ronda na drodze krajowej nr 78 i trasą S1 do ronda z ul. Piłsudskiego.

Protest rolników. Ważna informacja dla kierowców jadących z naszego miasta i okolic do portu lotniczego

Aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu.

Prosimy wszystkich o właściwe zaplanowanie podróży do lotniska oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby

-przekazuje śląska policja.

Protest rolników. Zajmujący się rolnictwem nie chcą napływu ukraińskiego zboża i żywności spoza Unii Europejskiej

Protestujący kytykują unijny Zielony Ład i niskie ceny produktów rolnych. Protesty rolników objęły cały kraj, a swoje niezadowolenie manifestowali też w Częstochowie:

Andrzej Klaczyński: Mamy narzuconą ideologię walki z klimatem. Ten zielony ład, te wszystkie obciążenia, które dociskają nie tylko rolników, nie tylko przedsiębiorców, ale prędzej czy później, jeśli nasi rodacy tego nie zauważą, no to wszyscy będziemy ponosić tego kolosalne ciężary i staniemy się niewolnikami wyrobnikami we własnym kraju. W związku z tym to zboże zbożem to jest jeden z powodów zgromadzeń i tych protestów, zresztą jak widać i Niemcy, i Francuzi, i cała Europa dostrzega to niebezpieczeństwo.

Mówił związany z protestami rolników w naszym rejonie Andrzej Klaczyński.

Zapowiedzieli, że będą ponawiać protesty do skutku. W piątek strajk i spowalnianie ruchu ciągnikami rolniczymi w rejonie Pyrzowic, a 27 lutego rolnicy zablokują ruch w Warszawie. Jak mówią w słusznej sprawie…

Andrzej Klaczyński: Ten protest dotyczy całokształtu, nie tylko zboża z Ukrainy też, bo to jest bardzo dotkliwe akurat dla branży rolników i to prawdopodobnie ich skłoniło do tego, żeby się zjednoczyć, a przy okazji biorą inne tematy do protestu i jesteśmy przeciwko Zielonemu Ładowi, przeciwko temu, że opalanie węglem to jest niedobre, że gaz jest niedobry.

Dodaje protestujący Andrzej Klaczyński.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj