Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Protest rolników. Co czeka nas w Częstochowie i powiecie? Rozmawiamy z organizatorem [MAPA UTUDNIEŃ NA DROGACH]

Facebook Twitter

Rolnicy na ciągnikach w strajku dzisiaj (20.02.) również na ulicach w naszym mieście. Niemal przez cały dzień potrwa ogólnopolski protest rolników przeciwko napływowi zboża z Ukrainy, Zielonemu Ładowi i polityce unijnej wobec producentów żywności.

Protest rolników w Częstochowie
Artur Bojarski, organizator rolniczych protestów w Częstochowie

Protest rolników

Po tym, jak 9 lutego strajkujący prowadzili blokady, dzisiaj również spowalniają ruch na wszystkich dużych arteriach drogowych:

Artur Bojarski: Zacznie się w miejscowości Knieja koło Świętej Anny gmina Przyrów. Będziemy dzielić się tam na dwie grupy, jedna grupa, która pojedzie w stronę Częstochowy i będzie protestować w Częstochowie, a druga grupa będzie blokować rondo w miejscowości Święta Anna. Planujemy spotkać się o godzinie 9.00. Myślę, że koło 10.00 będziemy już wyjeżdżać w stronę Częstochowy i w stronę Świętej Anny. Dalej następna grupa przyjedzie w tych samych godzinach od strony Kłobucka, od strony Panek, Mykanowa i Rędzin.

Mówi współorganizator protestu rolników w naszym regionie Artur Bojarski. Drogi krajowe i wojewódzkie, ulice dojazdowe do Częstochowy zarówno od północy, jak i od strony Kłobucka, czy od Jaskrowa dzisiaj (20.02.) z gigantycznymi korkami. Do 17.00 rolnicy na traktorach mają spowalniać ruch. Spodziewanych jest łącznie nawet 200 traktorów:

Artur Bojarski: My nie wychodzimy tylko swoim interesie, tylko wychodzimy też w interesie wszystkich ludzi. My będziemy wjeżdżać tutaj wiadomo od Jaskrowa i wszyscy chcemy razem spotkać się w Alejach Jana Pawła. Pójść z petycją do przedstawicieli władzy tutaj, czyli prawdopodobnie wyjdzie do nas jakiś przedstawiciel wojewody. Będziemy tutaj blokować w sumie całą aleję Jana Pawła od Rynku Wieluńskiego do Castoramy. Będziemy zakręcać, tutaj z powrotem jeździć raczej tam nie będziemy jakoś specjalnie stać, tylko będziemy jeździć.

Drogówka uczula na problemy z przejazdem też przez centrum miasta. W Częstochowie protestujący pojawią się na ulicach: Rędzińskiej, Warszawskiej, Ludowej, Łódzkiej, Świętego Rocha, Wręczyckiej, Jana Pawła, Popiełuszki, Pułaskiego, Sobieskiego, Alei Wolności:

Artur Bojarski: Jak będziemy wjeżdżać, to zrobią się korki na pewno na wszystkich trasach wylotowych i wylotowych do Częstochowy. Przypuszczam, że będziemy chcieli tu być do 17.00- 18.00. Organizowaliśmy ostatnio, wyjechaliśmy na ulicę, wjechaliśmy do Częstochowy. Też było parę ludzi, którym się to wiadomo, nie podobało, tam pokazywali to swoje niezadowolenie, ale jednak w większości ludzie nas popierają, pokazują tam zawsze kciuk w górę, jak przejeżdżamy. No i widać też po telefonach do mnie, potrafi naprawdę dużo ludzi zadzwonić, mieszkańców Częstochowy nawet i poprzeć nas.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj