Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Protest rolników: ponad 300 ciągników dojechało do Częstochowy pod delegaturę Urzędu Wojewódzkiego [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Wszystkie grupy protestujących rolników dojechały już do Częstochowy. W południe ze swoimi żądaniami mieli pojawić się przed lokalną delegaturą Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Protest rolników w Częstochowie. Co mówili nam protestujący?

Rolnicy w południe manifestowali pod częstochowską delegaturą Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przyłączyli się do nich myśliwi, ale też zwykli częstochowianie. Były hasła wymierzone w unijny Zielony Ład, transparenty i syreny. Wzdłuż ul. Sobieskiego protestujący ustawili szpaler ciągników. Przyjechali ze wszystkich miejscowości w powiecie częstochowskim:

Powiedzieli nam protestując rolnicy.

Protest rolników

Ruchem w centrum miasta kierowała policja, najwięcej utrudnień kierowcy mieli wzdłuż al. Jana Pawła II, bo protest skoncentrował się na trasie od Rynku Wieluńskiego do Ronda Trzech Krzyży. Miejscami korki rozlały się na sąsiednie ulice. Akcja się udała, rolnicy manifestowali swoje racje przy dużym zrozumieniu innych kierowców:

To jest ostatni moment, żeby się w jakiś sposób skrzyknąć. Rolnicy jednak potrafili się zjednoczyć i przeprowadzić taką akcję, jak widać. Miejmy nadzieję, że są z rolnikami razem mieszkańcy, może zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, że będą jedli potrawy ze spleśniały produktów, które są przywożone, hodowane na Ukrainie bez żadnych zasad, które obowiązują w Unii, więc jednocześnie nie mogą też podlegać prawom rynkowym.

Protest rolników

Przedstawiciel wojewody odebrał petycję od delegacji protestujących z przekazanymi postulatami. Częstochowa jest z rolnikami, powiedzieli nam uczestnicy oraz mieszkańcy, którzy również wspierali Ogólnopolski Protest Rolników w centrum miasta:

Nie jestem rolnikiem, jestem mieszkanką Częstochowy, ale przyszłam tu wspierać rolników, dlatego że tak naprawdę to jest sprawa nas wszystkich. Wszyscy chcemy jeść zdrowy, dobry, smaczny chleb. Dlatego jak najbardziej wspierajmy wszyscy rolników, bo oni są naszą przyszłością. Na zdrowe życie dla nas. Rolnicy są bardzo uprzejmi, ale oni po prostu walczą o swoje życie, ale też i o nasze. Warto tu być, warto i wspierać.

Rozbawialiśmy także z Arturem Bojarskim, organizatorem częstochowskich protestów rolników

Radio Jura: Ilu rolników odpowiedziało na protest w Częstochowie?

Artur Bojarski: Ponad 300 ciągników. Wszyscy się zmobilizowali, wyjechali.

Radio Jura: Czy wszyscy już dojechali do Częstochowy?

Artur Bojarski: Tak, wszystkie grupy są już w Częstochowie. Po 10 ciągników z każdej delegacji jedzie pod Urząd Wojewódzki, a część ciągników będzie to jeździć po al. Jana Pawła…

W momencie przemieszczania się ciągników w obrębie ul. Sobieskiego korki również w tym rejonie. Śląska, Nowowiejskiego, czy al. Wolności to odcinki przez które trudno przejechać. Z Arturem Bojarskim, organizatorem częstochowskich protestów rolników rozmawiał Mariusz Osyra.

Protest rolników. Wideo

MAPA UTUDNIEŃ NA DROGACH

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj