Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Problemy z ciśnieniem wody tylko przejściowe, uspokaja Centrum Zarządzania Kryzysowego

Facebook Twitter

Wody nam nie zabraknie, uspokaja Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jednak przejściowo w Częstochowie i okolicznych miejscowościach część z nas odczuła już spadek ciśnienia wody w kranach.

fot. Pixabay

Zawiniły upały i większe niż zwykle pobory wody w regionie:

Rafał Kusal: Sytuacja hydrologiczna w całej Polsce nie wygląda dobrze, pomimo też, że wydaje nam się, że nie mamy problemu z wodą i mamy jej dość dużo, to praktycznie poziom wód gruntowych, których używamy do picia, czy też z głębinowych, których używamy do codziennego życia, spada z roku na rok. Z uwagi na wysokie temperatury wiąże się to z tym, że więcej osób podlewa swoje ogródki, napełnia swoje baseny

– informuje Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa w Częstochowie. Warto zastanowić się w upalne letnie dni nad właściwym zużyciem wody. Napełnianie basenów czy inne, niekonieczne zużywanie zasobów wodnych warto ograniczyć.

Rafał Kusal: Nie wprowadzamy takiego zakazu. Jest tylko zalecenie, aby tego nie stosować. Może to doprowadzać do spadków ciśnień w sieciach i problemów związanych z dostępem do wody bieżącej. Niemniej jednak w przypadku Częstochowy są to przejściowe problemy, które szybko ustępują zaraz po spadku temperatur.

– podsumowuje Rafał Kusal. Jeżeli nie będą utrzymywać się długotrwałe upały, zasoby w sieci wodnej i w naszych zbiornikach powinny wrócić do normy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022