Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk nie ocenia wycinki drzew, czeka na efekty prac

Facebook Twitter

Nie milkną echa wycinki dorodnych lip przy al. Niepodległości, ekolodzy szykują kolejne inicjatywy wymierzone w ochronę zieleni miejskiej.

Odbyły się manifestacje przed magistratem i na miejscu wycinki, czeka też na podjęcie inicjatywa uchwałodawcza zainicjowana przez częstochowian w tej sprawie. O komentarz odnośnie całego zamieszania pytaliśmy wreszcie prezydenta miasta.

Na zakończenie tych wszystkich przedsięwzięć, które tam będą realizowane, bo będzie oprócz samej wycinki tam będzie jeszcze cała przebudowa skrzyżowania. Mieszkańcy zyskają, ponieważ z jednej strony będzie tam skrzyżowanie, które będzie bezpieczne. Przypomnijmy, że przecież nigdzie indziej, ale właśnie na tym skrzyżowaniu kilka miesięcy temu zginął człowiek. W związku z tym chyba na bezpieczeństwie powinno nam zależeć przede wszystkim. Wszędzie tam, gdzie realizowane są inwestycje, jest to związane z reorganizacją zieleni. Z drugiej strony staramy się, aby ta zieleń, która przy tych inwestycjach powstaje rekompensowała utratę tej zieleni, która tam kiedyś była.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podkreśla, że inwestycje drogowców w tym rejonie miasta mają na celu głównie poprawę bezpieczeństwa. Na oceny całej sytuacji jeszcze za wcześnie uważa prezydent Częstochowy…

Z ocenami całej tej sytuacji poczekałbym do zakończenia procesu inwestycyjnego i kiedy będziemy mogli podsumować całą tę sytuację, to wtedy dopiero będziemy mogli powiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło, czy to co się wydarzyło było na plus czy na minus, i dla bezpieczeństwa, i dla zieleni, i dla wygody pasażerów. Jeszcze nie zakończyliśmy tego całego procesu, który jest związany z Aleją Niepodległości a także w ogóle z układem komunikacyjnym w mieście. 

Czy w planach są jeszcze kolejne znaczące wycinki drzew w związku z planowanymi inwestycjami miejskimi?

Nie przypominam sobie żadnego takie miejsca, gdzie byłaby potrzeba – jakaś wycinka drzew, ale to ewentualnie proszę też pytać drogowców, no bo tych inwestycji drogowych, które realizujemy jest naprawdę bardzo wiele, także może gdzieś jakieś pojedyncze miejsca będą również objęte redukcjami zieleni, natomiast na pewno będziemy się starali odtwarzać tę zieleń. 

Rozmawialiśmy z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj