Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na Jesienną wrócą autobusy. Korekty od 1 sierpnia w kilku rozkładach MPK

Facebook Twitter

Autobusową 20 znów dojedziemy po przerwie na ul. Jesienną. Istotne zmiany dla swoich pasażerów i mieszkańców Częstochowy zapowiada miejski przewoźnik. 

Fot. czestochowa.pl

Na Jesienną wrócą autobusy

Powrót jest związany z zakończeniem prac na rozbudowanej ulicy Jesiennej. Oprócz 20 od 1 sierpnia pojawią się w rozkładach też korekty dla linii nr 17 i 38. Od wtorku zatem nadal 17 tymczasowo dojeżdżać będzie do pętli Dźbów przy strefie Skorki, ale na wnioski mieszkańców Gnaszyna, autobusy które dowożą ich do pracy, pojadą przez przystanek GRAFIKÓW na skrzyżowaniu Kolorowej i Busolowej. Linia nr 20 wraca na swoją zasadniczą trasę przez Jesienną, jak dawniej przez Orkana, 11 Listopada i Jagiellońską, ale nadal z objazdem przez centrum miasta. Od poniedziałku do soboty korekty też dla linii nr 38. Warto go pobrać na telefon, szczególnie, że pojawią się m.in. dodatkowe wieczorne kursy.

Jak informuje Wydział Inżynierii Miejskiej i Kontroli Urzędu Miasta od 1 sierpnia (wtorek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu częstochowskiej komunikacji miejskiej:

Linia nr 17

Nadal będzie obowiązywało tymczasowe wydłużenie trasy od Liszki Dolnej do pętli Dźbów KSSE Skorki, ale na wnioski mieszkańców Gnaszyna, autobusy zmierzające na ulicę Ekonomiczną codziennie na godzinę 6, 14 i 22, jak również odjeżdżające z pętli Dźbów KSSE Skorki po tych godzinach, będą wykonywały przejazd przez przystanek GRAFIKÓW (skrzyżowanie ulic Kolorowej i Busolowej).

Linia nr 20

Po zakończeniu przebudowy ul. Jesiennej, jej trasa zostanie przywrócona w południowej części miasta do stanu pierwotnego. W obu kierunkach linia MPK nr 20 pojedzie przez: Jagiellońską – Orkana – 11 Listopada – Jesienną – Rydza-Śmigłego – Jagiellońską.
W dalszym ciągu obowiązuje objazd przez centrum miasta, z uwagi na przebudowę alei Wojska Polskiego.

Linia nr 38

Nastąpi wyrównanie rozkładu jazdy we wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do soboty, przy czym w dni robocze szkolne autobusy nadal będą kursowały o około godzinę dłużej wieczorem, niż w wakacje i soboty.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024