Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poprawią bezpieczeństwo ruchu w Lublińcu. Pomoc deklaruje policja i Urząd Marszałkowski

Facebook Twitter

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublińcu ogłosili wsparcie dla inicjatyw Urzędu Marszałkowskiego oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich. Chcą aktywnie uczestniczyć w analizach ruchu i bezpieczeństwa pieszych, dla poprawy sytuacji na lublinieckich jezdniach. 

bezpieczeństwo ruchu w Lublińcu
fot.lubliniec.policja.gov.pl

Poprawią bezpieczeństwo ruchu w Lublińcu

Partnerstwo zadeklarowała również Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu. Wszystko dlatego, że w krótkim okresie od lipca do września ubiegłego roku policjanci przeprowadzili 179 kontroli rowerzystów, a najczęstsze wykroczenia dotyczyły jazdy rowerem po przejściu dla pieszych oraz po chodniku, mimo dostępności sąsiedniej ścieżki rowerowej. W tym czasie 41 rowerzystów zostało złapanych pod wpływem alkoholu, a kolejnych 8 w stanie nietrzeźwości. Doszło do 13 kolizji i 2 poważniejszych wypadków drogowych z udziałem rowerzystów.

ezpieczeństwo ruchu w Lublińcu fot.lubliniec.policja.gov.pl

Dlatego w najbliższych tygodniach Urząd Marszałkowski przekaże do Zarządu Dróg Wojewódzkich stosowne wytyczne odnośnie potrzebnych analiz bezpieczeństwa ruchu w Lublińcu.

Dodatkowo, planują intensywne działania w edukacji oraz rozpowszechniania informacji profilaktycznych na stronie internetowej powiatu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024