Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Półmetek wakacji. Policja przypomina o bezpieczeństwie w czasie podróży i wypoczynku

Facebook Twitter

Jesteśmy na półmetku wakacji, a to ciągle czas wyjazdów i planowania urlopów przez osoby, które nie wypoczywały w lipcu. Policja kontynuuje kontrole drogowe na trasach wyjazdowych z miasta, apeluje przede wszystkim o to, by siadać za kierownicę wypoczętym.

Policja w Częstochowie Wielkanoc na drogach powiatu Policyjna akcja Prędkość
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Policja przypomina o bezpieczeństwie w czasie podróży i wypoczynku

W Częstochowie mamy spore problemy komunikacyjne związane z przebudową DK91 i DK46. Dodatkowo wyjazd utrudniają prace na autostradowej obwodnicy. Trasę planujmy więc z wyprzedzeniem:

Barbara Poznańska: Warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o alternatywnych drogach. Dzięki temu w przypadku utrudnień na drodze spowodowanych różnymi zdarzeniami czy pracami drogowymi będziemy mogli pojechać inną drogą. W dłuższą natomiast trasę warto wyjechać wypoczętym, najlepiej po 8-godzinnym śnie. Analizując czas, w jakim chcemy przejechać zaplanowany dystans, powinniśmy przewidzieć przerwy, które pozwolą nam pokonać zmęczenie i odpocząć od siedzącej pozycji.

– podpowiada asp. szt. Barbara Poznańska, rzecznik częstochowskiej policji. Mundurowi proszą o rozważną jazdę, ale i zachowanie bezpieczeństwa w miejscu odpoczynku – czy to w górach, czy nad morzem:

Barbara Poznańska: Spędzając czas w górach lub nad wodą korzystajmy jedynie z wyznaczonych szlaków oraz ze strzeżonych kąpielisk miejskich wyznaczonych do kąpieli, a rodzaj aktywności dostosujemy do swoich umiejętności i możliwości psychofizycznych. Przed wyjazdem w góry zapoznajmy się z aktualnymi, panującymi warunkami i prognozą pogody. Zadbajmy o odpowiednie ubranie, obuwie i wyposażenie np. latarki, kompas czy apteczkę. Pamiętajmy o naładowanym telefonie komórkowym, który może okazać się niezbędny

– apelowała do częstochowian rzecznik miejskiej komendy policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024