Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyjazdy, drogi, korki: O bezpiecznych wakacjach przypomina policja

Facebook Twitter

Planujesz urlop związany z wyjazdem samochodem w inny zakątek kraju, lub poza granice Polski? Pamiętaj o przygotowaniu do podróży, sprawdzeniu sprawności samochodu i jego wyposażenia - przypomina kierowcom częstochowska drogówka.

Fot. Pixabay

O bezpiecznych wakacjach przypomina policja

Przed wakacyjnymi wyjazdami, należy upewnić się, czy w aucie znajduje się niezbędne wyposażanie – gaśnica, apteczka, trójkąt ostrzegawczy.

Barbara Poznańska: Z uwagi na wzmożony ruch na drogach warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o alternatywnych drogach. Dzięki temu w przypadku utrudnień na drodze spowodowanych różnymi zdarzeniami czy pracami drogowymi, będziemy mogli pojechać inną drogą. W dłuższą natomiast trasę warto wyjechać wypoczętym, najlepiej po 8 godzinnym śnie. Analizując czas, w jakim chcemy przejechać zaplanowany dystans, powinniśmy przewidzieć przerwy, które pozwolą nam pokonać zmęczenie i odpocząć od siedzącej pozycji.

Bez wglądu na to, czy urlop będziemy spędzać w górach, nad morzem, czy jeziorem, powinniśmy zawsze pamiętać o tym, aby dbać o nasze bezpieczeństwo. Czas letni to okres, gdy szczególne obciążenie ruchem są drogi dojazdowe do turystycznych miejscowości.

Planujmy dobrze trasę

– przypomina Barbara Poznańska z miejskiej komendy w Częstochowie. Warto też pamiętać o kilku zasadach, gdy już wysiądziemy z samochodu:

Barbara Poznańska: Spędzając czas w górach lub nad wodą korzystajmy jedynie z wyznaczonych szlaków oraz ze strzeżonych kąpielisk miejskich wyznaczonych do kąpieli, a rodzaj aktywności dostosujmy do swoich umiejętności i możliwości psychofizycznych. Przed wyjazdem w góry zapoznajmy się z aktualnymi, panującymi warunkami i prognozą pogody. Zadbajmy o odpowiednie ubranie, obuwie i wyposażenie np. latarki, kompas czy apteczkę. Pamiętajmy o naładowanym telefonie komórkowym, który może okazać się niezbędny.

– przypomina o turystycznych złotych zasadach rzeczniczka częstochowskiej policji.

Wyjazdy, drogi, korki: O bezpiecznych wakacjach przypomina policja

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024