Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjny pościg ulicami Częstochowy, padły też strzały! Znamy szczegóły tego, co wydarzyło się w nocy w centrum miasta

Facebook Twitter

Sceny jak z amerykańskiego filmu rozegrały się w nocy z piątku na sobotę (7/8.05.) w Częstochowie. Tuż przed północą na ulicy Sobieskiego patrol drogówki próbował zatrzymać do kontroli peugeota. Tor jazdy wskazywał, że kierowca osobówki może być pod wpływem alkoholu.

drogówka i kryminalni zatrzymali 26-letniego kierowcę

Mężczyzna zignorował polecenie i zaczął uciekać ulicami osiedla Trzech Wieszczów, relacjonuje dla Radia Jura asp. sztab. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

Policjanci rozpoczęli niezwłocznie pościg. Do działań włączyły się również inne patrole, które pełniły służbę na terenie miasta. Na ul. Sobieskiego kierujący Peugeotem uderzył w radiowóz ruchu drogowego i kontynuował ucieczkę w kierunku centrum miasta. Jadąc ul. Śląską próbował zepchnąć pojazd kryminalnych, wtedy padły strzały w kierunku auta, ale kierowca nadal uciekał.

To nie koniec pościgu, jadąc Aleją Jana Pawła II po raz kolejny mundurowi użyli radiowozu do zatrzymania pojazdu spychając go na pas zieleni. Ten jednak obrócił się wokół własnej osi i kontynuował ucieczkę „pod prąd”:

Finalnie Peugeot został zatrzymany przez kryminalnych, jednak kierowca podjął ucieczkę pieszo. Padły kolejne strzały ostrzegawcze, na które mężczyzna nie zareagował. Został on zatrzymany kilka minut później przez kryminalnych z Częstochowy. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Częstochowy, z którym podróżowała 40-letnia kobieta. Oboje zostali zatrzymani. Kierowca był trzeźwy. W trakcie jego przeszukania policjanci znaleźli biały proszek, którego badanie wykazało, że jest to Ecstasy.

Zatrzymanemu pobrana została krew do badań

– dodaje asp. sztab. Marta Kaczyńska. W wyniku zdarzenia policjanci zostali niegroźnie ranni. Trafili do szpitala na badania, z którego zostali już wypisani. Mundurowi wyjaśniają teraz pod nadzorem prokuratury szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 

Jeśli dzieje się coś ważnego w Twojej okolicy? Jesteś świadkiem wypadku drogowego, masz nam do przekazania ważną informację zadzwoń 34 389 89 89, lub skorzystaj z naszego formularza  DAJ ZNAĆ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj