Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjny dozór dla nastolatków za napaść na rówieśnika

Facebook Twitter

Policyjny dozór dla nastolatków za napaść na rówieśnika. 16-letni sprawca i jego o rok starszy kolega odpowiedzą za dokonanie rozboju na 17-latku.

wypadki na a1

Za napaść na rówieśnika otrzymali policyjny dozór

Do Komisariatu IV Policji w Częstochowie zgłosił się przestraszony 17-latek i poinformował kryminalnych, że chwilę temu został napadnięty i okradziony przez dwóch młodych mężczyzn. Z relacji zgłaszającego wynikało, że dwaj napastnicy poprzez duszenie, szarpanie i kopanie, doprowadzili go do stanu bezbronności i ukradli mu saszetkę w której było 150 złotych.

Policjanci mając jedynie rysopis sprawców od razu ruszyli w teren za napastnikami. W czasie penetracji terenu w rejonie jednej ze szkół, zauważyli dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał rysopisom. Na widok stróżów prawa, obaj zaczęli uciekać.

Starszy z nich, 17-letni częstochowian, został zatrzymany po krótkim pościgu. Drugi z nich 16-latek, został również ustalony i jeszcze tego samego dnia zatrzymany przez kryminalnych z „jedynki”. 17-letni podejrzany usłyszał prokuratorski zarzut dokonania rozboju, za co grozi nawet 12 lat za kratami i został objęty policyjnym dozorem. Młodszy z nich natomiast, za dokonanie czynu karalnego, wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023