Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja radzi jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie wakacji

Facebook Twitter

Wakacje to czas, kiedy dzieci i młodzież szczególnie mogą być narażone na sezonowe zagrożenia.

fot. czestochowa.pl

Dlatego policja apeluje, aby rodzice jak najwcześniej podjęli działania, które uchronią ich pociechy przed niebezpieczeństwami.

Barbara Poznańska: Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę w maksymalnym stopniu. Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z skontaktowaniu się z osobami nieznajomymi, jak również pamiętajmy o tym, aby zainteresować się z kim nasza pociecha wychodzi i jak spędza czas poza domem.

To przestrogi, które będą aktualne cale lato, mówi asp. sztab. Barbara Poznańska, rzecznik częstochowskiej komendy. Wielu z nas wakacyjnej ochłody będzie szukać nad woda, tu tez przydadzą się złote rady dla naszego bezpieczeństwa…

Barbara Poznańska: Wchodząc do wody zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegamy regulaminu kąpieliska. Stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku. Zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po wydłużonym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego sprzętu pływackiego, ale szczególną uwagę zwracajmy na bawiące się na brzegu dzieci.

O corocznych letnich zasadach przypominała Barbara Poznańska z częstochowskiej policji.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024