Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja: Podsumowano kolejne działania częstochowskiej drogówki

Facebook Twitter

W ubiegłym tygodniu przeprowadzono "kaskadowy pomiar prędkości". Teraz dotarły do nas statystyki i są... zatrważające. Policjanci skontrolowali ponad 250 pojazdów, aż 200 razy przekroczono dozwoloną prędkość.

Częstochowska drogówka, oprócz kontroli prędkości, zwracała także uwagę na stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa czy stan techniczny pojazdu.

Miejsca kontroli wyznaczone zostały na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu częstochowskiego. Posypały się mandaty. Policjanci już zapowiadają kolejne tego typu działania, wszystko po to by wyeliminować z ruchu tych kierowców, którzy brawurową jazdą stwarzają największe zagrożenie na drodze.

KIEROWCO!

  • przestrzegaj obowiązujących przepisów na drodze
  • nie przekraczaj dozwolonej prędkości
  • stosuj zasadę ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań
  • pamiętaj, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętność.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024