Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kaskadowy pomiar prędkości. Suszyli na granicy województw

Facebook Twitter

To były wspólne działania policji na granicy województwa śląskiego i łódzkiego. „Kaskadowy pomiar prędkości” prowadzili policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z mundurowymi z komendy w Pajęcznie.

Kaskadowy pomiar prędkości
fot.klobuck.policja.gov.pl

Kontrola była prowadzona na drodze wojewódzkiej numer 491: to trasa dojazdowa do Działoszyna oraz droga do Popowa, w miejscowości Smolarze. Mundurowi stali w kilku miejscach, by zatrzymać tych kierowców, którzy zwiększali prędkość po ominięciu pierwszego punktu. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

fot.klobuck.policja.gov.pl

Istotą tych działań jest prowadzenie kilku kontroli prędkości na stosunkowo krótkim odcinku drogi, dzięki czemu można zatrzymać tych kierowców, którzy zwiększają prędkość po ominięciu pierwszego punktu kontrolnego. Podczas prowadzonych kontroli policjanci przypominali uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tak zwaną prędkością bezpieczną, czyli taką, przy której kierowca ma możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę samochodu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściem dla pieszych.

– pisze kłobucka policja na swojej stronie.

Kaskadowy pomiar prędkości. Zdjęcia

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj