Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Podsumowali naukę na Politechnice z udziałem młodych odkrywców

Facebook Twitter

Na wakacje zakończyły się tez zajęcia w ramach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. W tym roku w spotkaniach na Politechnice brało udział 266 uczniów w wieku od 9 do 15 lat.

Fot. facebook.com/czestochowskiuniwersytetmlodegoodkrywcy

Podsumowali naukę na Politechnice

Przyjeżdżali, aby poczuć się studentami, również spoza Częstochowy, łącznie z 14 szkół. Organizatorzy postawili przede wszystkim na różnorodny program.

– mówi dr inż. Milena Trzaskalska z Politechniki Częstochowskiej. Celem Uniwersytetu Młodego Odkrywcy jest popularyzacja nauki oraz badań naukowych wśród najmłodszych. Jak się często okazuje, wiele nowych technologii, takich jak np. druk 3D jest już dzieciom znane.

Fot. facebook.com/czestochowskiuniwersytetmlodegoodkrywcy

Młodzi studenci wzięli też udział w nietypowych warsztatach podróżniczych. Polegały one na poszukiwaniu ukrytych „skarbów”:

– mówił Karol Polak, prowadzący w CzUMO warsztaty podróżnicze. W tym roku szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia o nazwie „Owady dla ciekawskich” z zakresu bioniki. Dotyczyły one nauki, która poszukuje rozwiązań technologicznych w naturze.

– mówił nam Tomasz Geisler z Katedry Mechaniki i Podstaw Konstrukcji Maszyn. CzUMO na Politechnice wróci również w kolejnym roku akademickim.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024