Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po 500+ na nowy okres dopiero od lutego. Jeszcze nie składajcie wniosków

Facebook Twitter

To ważna informacja dla rodziców i opiekunów, którzy już zaczęli składać wnioski o 500+ na kolejny okres. Trzeba poczekać i nie należy jeszcze wysyłać wniosków, przypomina ZUS w Częstochowie.

Mały ZUS Plus ZUS, wnioski o Mama 4 plus

Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 1 lutego:

Beata Kopczyńska: Od 1 lutego tego roku ZUS zacznie przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca tego roku do końca maja przyszłego roku. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Trzeba złożyć do zakładu ubezpieczeń społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS dostępnej na urządzeniach mobilnych takich jak telefon czy tablet. Wniosek można również wypełnić na komputerze za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

Wnioski na specjalnym formularzu w języku ukraińskim mogą też złożyć uchodźcy, którzy przybyli do nas z Ukrainy w związku z wojną. Pozwala na to specjalna ustawa dotycząca pomocy obywatelom tego kraju. Informowała rzecznik ZUS-u w regionie Beata Kopczyńska.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024