Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piłkarze odpoczywają. Przygotowania sparingowe po Nowym Roku w styczniu

Facebook Twitter

Przełom roku to zwyczajowy czas przestoju w piłce nożnej. Piłkarze Rakowa i Skry przebywają obecnie na zasłużonych urlopach, ale poznaliśmy już plan przygotowań częstochowskich drużyn do rundy wiosennej.

„Czerwono-niebiescy” będą szlifować formę w Turcji:

Do treningów wracamy 7 stycznia. Na początek planowane są badania motoryczne, które potrwają dwa dni, potem 10 stycznia, czyli po trzech dniach pracy wylatujemy do Turcji do miejscowości Belek, na zagraniczne zgrupowanie i tam rozegramy 4 mecze sparingowe z Rapidem Bukareszt (drużyna z Rumunii), SK Sturm Graz (Austria), Zoria Ługańsk (Ukraina), a czwarty rywal jest w trakcie dogrywania. Zgrupowania potrwa do 28 stycznia, a 6 lutego wracamy do rozgrywek ligowych. Na inaugurację podejmiemy Wisłę Kraków w Częstochowie.

Michał Szprendałowicz – rzecznik Rakowa Częstochowa zapowiada, że wśród drużyn, które zmierzą się w sparingach z „czerwono-niebieskimi” mamy aktualnego wicemistrza Austrii czy 3 drużynę ligi ukraińskiej w zeszłym sezonie.

Z kolei Skra do drugiej części sezonu będzie się przygotowywać w kraju:

Piłkarze Skry do zajęć powrócą 7 stycznia, tydzień później rozegramy pierwsze spotkanie kontrolne z 3-ligową Polonią Bytom. Łącznie w okresie przygotowawczym zaplanowanych zostało aż 8 sparingów. Rozgrywki Fortuna I Ligii zostaną wznowione w ostatni weekend lutego i od razu czeka nas starcie z liderem Miedzią Legnica. Na razie nie wiadomo, gdzie to spotkanie zostanie rozegrane.

Do kalendarza naszych piłkarzy zaglądał Mariusz Rajek, rzecznik Skry Częstochowa.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj