Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piłkarz Rakowa – Kamil Piątkowski powołany do kadry reprezentacji Polski

Facebook Twitter

W tym tygodniu rozpoczęło się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski. Wśród powołanych przez Paulo Sousę na mecze z Węgrami, Andorą i Anglią zawodników, jest Kamil Piątkowski, na co dzień zawodnik Rakowa.

fot. rakow.pl

Częstochowski klub musiał czekać aż 15 lat, na swojego piłkarza w reprezentacji kraju.

To było moje marzenie, jako małego chłopca, przede wszystkim, żeby grać w reprezentacji, żeby grać z orzełkiem na piersi. Cieszę się, że to wszystko fajnie się teraz układa – wiadomo – w bardzo szybkim tempie, ale wiemy jaka jest piłka nożna, że dzieją się rzeczy w bardzo szybkim tempie, że w pół roku wszystko się zmienia o 180 stopni, więc cieszę się, że ta zmiana poszła na dobre, i że teraz jest moja passa, że wszystko idzie w dobrą stronę, ale też mocno na to pracowałem i dalej pracuję, żeby to wszystko dobrze wyglądało na boisku przede wszystkim i poza boiskiem

– tak powołanie do kadry skomentował obrońca Rakowa Kamil Piątkowski. To powołanie zawdzięcza, jak twierdzi, dobrej grze całego zespołu z Limanowskiego. Nie ma też mowy o zazdrości:

Chłopaki gratulowali mi powołania. Też są bardzo szczęsliwi myślę, że gdzie tam mogę iść dalej, bo zarówno jak i do Salzburga, i do reprezentacji. Duża ich też zasługa jest w tym wszystkim, bo wiem, że dzięki naszej dobrej grze, jeżeli chodzi o zespół, jestem teraz tutaj, gdzie jestem, bo bez tego – myślę, że by tego w ogóle nie było, więc również im chciałem bardzo podziękować za to, że wspierali mnie nawet w ciężkich chwilach, że byli przy mnie – cały zespł, że czuję się tu bardzo komfortowo w szatni, jak i poza szatnią i dużo im zawdzięczam.

Szansę debiutu obrońca Rakowa będzie mógł dostać już w najbliższy czwartek. Biało – czerwoni zmierzą się wtedy z Węgrami. Naszym rozmówcą był Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022