Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piknik nad Wartą w ostatni piątek wakacji: warsztaty, muzyka i atrakcje dla rodzin

Facebook Twitter

Piknik sąsiedzki "Przystanek Warta", dobrze już znany mieszkańcom Starego Miasta, w tym roku z mocnym lokalnym akcentem. Tegoroczne hasło imprezy to „Warta uwagi warta”.

fot. adullam.pl

Pomysłodawcy chcą podkreślać największe dzielnicowe walory. Wydarzenie zaplanowano na piątek (27.08.) od godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców, którzy będą chcieli w ten ostatni piątek wakacji, bardziej przyjrzeć się temu, co kryje w sobie dzielnica Stare Miasto, ponieważ tam umiejscowiony jest piknik. W tym roku hasłem przewodnim pikniku jest woda i rzeka Warta, która płynie przez dzielnicę Stare Miasto i stanowi jej wyjątkowy atut. Z rzeką Wartą związana jest też historia naszego miasta, historia papierni, rozwój przemysłu. Duże ilości wspomnień wszystkich mieszkańców. 

Spotykamy się na terenie Zespołu Szkół przy ul. Targowej 29

– mówi Anna Klim z Fundacji Adullam. Dla tych, którzy odwiedzą teren zielony przy szkole czekać będą stoiska tematyczne nawiązujące do tematu wody. Atrakcjami mają być warsztaty plastyczne i recyklingowe oraz laboratorium z eksperymentami:

Na terenie pikniku odbędą się dla wszystkich, którzy przyjdą, różne atrakcje m.in. warsztaty plastyczne przygotowane przez Regionalny Ośrodek Kultury, Miejskie Przedszkole nr 21, Stowarzyszenie dla Rodziny czy Zespół Szkół Specjalnych nr 23. Dodatkowo na scenie wystąpią dzieci ze świetlicy Życie poza szkołą oraz młodzież z Zespołu Szkół im. Reymonta. O muzyczne brzmienie zadba gwiazda wieczoru Dariusz S. Wójcik wraz z zespołem oraz związany z fundacją zespół „The Shelter”

– piknik nad Wartą polecała Anna Klim z Fundacji Adullam. Wstęp na imprezę jest wolny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022