Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pijany kierowca, który zabił 16-latkę na drodze, stanie przed sądem. Grozi mu 12 lat

Facebook Twitter

Zawodowy kierowca, który potrącił nastolatkę jadąc po alkoholu, stanie przed sądem. Właśnie Prokuratura Rejonowa skierowała do sądu akt oskarżenia w jego sprawie. 24-letni Andrzej R. odpowie za spowodowanie śmiertelnego w skutkach wypadku w miejscowości Kruszyna.

Do tragedii na drodze doszło wieczorem, w lipcu 2021 roku, śmierć na drodze poniosła 16-latka. Andrzej R. który okazał się zawodowym kierowcą, miał wówczas w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Na ulicy w Kruszynie jechały wówczas obok siebie dwie młode rowerzystki, w jeden z rowerów uderzyła przejeżdżająca obok osobowa skoda. Dziewczyna upadła, została poturbowana przez auto i zmarła na skutek obrażeń, a Andrzej R. uciekł z miejsca wypadku.

Na pewno okolicznością dodatkowo go obciążającą jest to, że nie udzielił pomocy. Po czym sam kilkaset metrów dalej wypadł z drogi i wjechał do rowu. Biegły stwierdził w opinii że pijany kierowca nie zachował odległości od rowerów na jezdni i jechał blisko 90 km/h w terenie zabudowanym. Sprawca przyznał się częściowo do zarzutów, ale i tak grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia. Będzie miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Zobacz także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024