Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piętrowy autobus turystyczny tylko w weekendy, ale jednak popularny w tym sezonie

Facebook Twitter

W weekendy po ulicach naszego miasta kursuje piętrowy autobus turystyczny londyńczyk. W tym roku z powodu inflacji i wysokich cen paliwa przejazd nim jest płatny. Mimo to, jak podaje Maciej Hasik rzecznik MPK, londyńczyk cieszy się popularnością zarówno wśród częstochowian jak i turystów.

Londyńczyk wróci na ulice miasta, Piętrowy autobus turystyczny
Fot. czestochowa.pl

Piętrowy autobus turystyczny

Przewiózł w tym sezonie ok. tysiąca pasażerów:

Maciej Hasik: Po bilansie z obowiązkowej na pokładzie przy sprzedaży biletów kasy fiskalnej można szacunkowo uśrednione wartości pokazać. Oczywiście musimy też doliczyć potencjalnie grupę osób, która jest zwolniona z przejazdów w komunikacji miejskiej, w tym także z linii turystycznej z opłat za bilety. Wówczas pojawia się liczba blisko tysiąca osób, które właśnie podczas tych 50 kursów przez 10 dni weekendowych w lipcu się na pokładzie Londyńczyka pojawiła.

Przez wakacje autobus turystyczny linii 034, wraz z przewodnikiem na pokładzie, to propozycja tylko weekendowa. Startuje spod Ratusza na pl. Biegańskiego i objeżdża zabytki oraz charakterystyczne punkty w Częstochowie. Przyjezdni i mieszkańcy mogą lepiej poznać jego zakątki i historię:

Maciej Hasik: Przypominamy, że takie kursy odbywają się zawsze z przystanku początkowego i jednocześnie końcowego przy miejskim ratuszu na placu Biegańskiego. Od 14:00 do 18:00 w dni weekendowe – sobota, niedziela, odjazdy o pełnych godzinach. Zapraszamy! Mamy nadzieję, że kolejne setki pasażerów w sierpniu dołączą do tego zadowolonego grona, które w lipcu wyniosło około tysiąca osób

– informował Maciej Hasik, rzecznik częstochowskiego MPK.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024