Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Londyńczyk: MPK podsumowało sezon. Czy piętrowy autobus cieszył się dużym powodzeniem?

Facebook Twitter

W tym roku Londyńczyk, czyli linia turystyczna 034 wróciła po pandemicznej przerwie. Na ulice Częstochowy w tym sezonie wyjechał zadaszony i płatny piętrowy autobus.

Londyńczyk
Fot. czestochowa.pl

Londyńczyk – podsumowanie sezonu

Przestał jeździć wraz z finiszem wakacji i końcem sierpnia. MPK podsumowało jakim cieszył się zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów.

Maciej Hasik: Łącznie linia turystyczna przyniosła ze sprzedaży biletów 30 tysięcy złotych, uznając, że połowę stanowią osoby, które kupiły całe bilety, a połowę te, które jechały na ulgowym, to mamy łączną liczbę pasażerów oscylującą wokół liczby 2250 osób. Dodając do tego mniej więcej 10% osób z pełną ulgą przejazdu, to łączna liczba pasażerów w tym sezonie wyniosła około 2500. Miesiącem z największą frekwencją był lipiec. Najgorzej pod tym względem wyglądał sierpień. Kluczowa dla frekwencji i wyborów pasażerskich była pogoda

– mówi Maciej Hasik, rzecznik MPK.

Pierwszy po pandemii sezon Londyńczyka można uznać za udany, choć nie w każdym miesiącu zabierał równie wielu pasażerów. Mieszkańców odstraszały też ceny biletów, usłyszeliśmy wśród częstochowian:

Niestety nie udało mi się to, ale mam nadzieję, że będzie jeszcze taka możliwość. Mogłoby być taniej.

Niestety nie miałam jeszcze okazji, ale trzeba by kiedyś spróbować. Na pewno historie też są ciekawe i tym bardziej jak np. ktoś przyjeżdża z innego miasta. Chętnie też posłuchają.

Nie korzystałem z tego autobusu, natomiast moi znajomi mieli okazję się tym przejechać. Chwalili sobie, choć jednocześnie zaznaczali, że trochę drogo ich to wyszło, bo jednak zabranie całej czteroosobowej rodziny to jakiś wydatek.

Fajnie, że coś takiego jest, ale myślę, że mogłoby być to troszeczkę tańsze.

Uważam, że to super sprawa nawet dla mieszkańców. Można dowiedzieć się czegoś nowego o mieście.

– tyle powiedzieli nam przechodnie w centrum Częstochowy. Od końca kwietnia aż do końca sierpnia, turystyczny bus przewiózł łącznie ok. 2,5 tyś pasażerów.

Maciej Hasik: Można się pokusić o statystykę pojedynczego kursu i wówczas w przybliżeniu wychodzi, że podczas jednorazowego kursu podróżowało w autobusie 15-20 osób, choć oczywiście były kursy ze zdecydowanie lepszą frekwencją, jak i poniżej tego pułapu. Niemniej wynik jest więcej niż zadawalający dla częstochowskiego MPK

– dodaje rzecznik miejskiego przewoźnika – Maciej Hasik.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj