Pierwszy remis Rakowa

W meczu 5 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w sobotę (26.09) Raków Częstochowa zremisował w Krakowie z Cracovią 2:2 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Tomas Petrasek i David Tijanic, Cracovia odpowiedziała trafieniami Filipa Piszczka i Ivana Fiolica. Było to pierwszy remis Rakowa w tym sezonie.

Mecz doskonale zaczęli podopieczni trenera Marka Papszuna. W 11 minucie świetne podanie Tjanica w pole karne Cracovii wykorzystał Petrasek, zdobywając gola ładnym strzałem głową. 4 minuty później było już 2:0 dla częstochowian po fantastycznym uderzeniu z ok. 25 metrów w wykonaniu Tjanica. W 21 minucie kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Piszczek. Gospodarze po tym golu „złapali wiatr w żagle” i do końca pierwszej połowy cisnęli na bramkę Rakowa, ale doskonale spisywał się nasz bramkarz Jakub Szumski.
Druga połowa była nieco słabsza w wykonaniu piłkarzy Rakowa, Cracovia dążyła do wyrównania i zdołała wyrównać w 97 minucie spotkania, kiedy to bramkę zdobył Fiolic.

Cracovia Kraków – Raków Częstochowa 1:2 (1:2): 11 min. Petrasek (0:1), 15 min. Tjanic (0:2), 21 min. Piszczek (1:2)

Skład Rakowa: Szumski, Petrasek, Piątkowski, Wilusz, Sapała, Shwarz (Papanikolau), Tudor, Kun (Niewulis), Cebula (Ivi), Tjanic (Malinowski), Gutkovskis (Musiolik)