Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Piękna pogoda w Beskidach. Są turyści, są wypadki

Facebook Twitter

Do 27 wypadków w miniony weekend wyruszali beskidzcy goprowcy. Piękna pogoda w naszych górach ściąga na szlaki turystów z regionu, nie ma w tym nic złego, ale nawet latem, przy sprzyjającej aurze, warto do wędrówek się przygotować.

wypadki; GOPR
Fot, facebook.com/grupabeskidzkagopr

Wypadki w Beskidach

Należy mieć z sobą naładowany telefon z aplikacją Ratunek oraz numerem alarmowym w górach: to 985 / 601-100-300. Od początku wakacji, od 24 czerwca ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR udzielili pomocy 59 poszkodowanym.

Przez ponad dwa tygodnie (w tym trzy weekendy) w Beskidach doszło do:

  • 33 wypadków rowerzystów górskich (poświęcimy im osobny post),
  • 23 wypadków turystycznych,
  • 3 zdarzeń sklasyfikowanych jako inne (np. wypadek pracownika schroniska).

Tylko w minioną sobotę i niedzielę doszło do 27 wypadków

Przykładowa akcja na Markowych Szczawinach, z niedzieli (9.07) z godziny 18.10:

Do ratowników wpłynęło zgłoszenie o kobiecie z urazem okolicy stawu skokowego w Paśmie Mędralowej – rej. Przełęczy Głuchaczki. Na miejsce quadem z przyczepą wyruszył zespół dyżurnych z Markowych Szczawin i jednocześnie będąca w ruchu karetka górska sekcji operacyjnej Babia Góra z dwoma ratownikami.

O godz. 19:10 zespół ratowników karetką dotarł na miejsce zdarzenia i przystąpił do zabezpieczenia ratowanej. Obecny w zespole ratownik medyczny zastosował leczenie przeciwbólowe. Została podjęta decyzja o ewakuacji turystyki karetką górską do miejsca parkowania własnego samochodu, celem transportu do SOR i dalszej diagnostyki. Działania zakończono o 23:30 uzupełnieniem środków medycznych oraz tankowaniem pojazdów ratowniczych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024