Pewna wygrana Rakowa z Górnikiem Zabrze [FOTO]

W meczu 21 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozegranym w sobotę (18.02) w Częstochowie, piłkarze Rakowa wygrali z Górnikiem Zabrze 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Vladislavs Gutkovskis i Jean Carlos Silva. Spotkanie rozgrywane było w fatalnych warunkach, ale lejący się z nieba deszcz nie przeszkodził naszym piłkarzom w pewnym zwycięstwie.

Mimo kiepskiej pogody stadion przy ulicy Limanowskiego był zapełniony niemal w całości, co staje się normą w tym sezonie.

Do składu Rakowa powrócił Fran Tudor, któremu skrócono zawieszenie za czerwoną kartkę. W środku pola Ben Lederman zastąpił Gustava Berggrena, co pozytywnie wpłynęło na grę Rakowa. Częstochowianie kontrolowali przebieg meczu od początku do końca. Prowadzenie objęli już w 10 minucie, gola po podaniu bardzo aktywnego Kochergina zdobył Gutkovskis. Potem oglądaliśmy dobrze znany kibicom schemat meczów Rakowa u siebie. Posiadanie piłki, atak pozycyjny, sporo okazji i brak skuteczności podopiecznych Marka Papszuna. Górnik prezentował się bardzo słabo, rywale Rakowa nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę Kovacevica. Czerwono – niebiescy wynik meczu ustalili w ostatniej minucie doliczonego czasu gry – po kontrze i rajdzie przez niemal całe boisko swojego premierowego gola w barwach Rakowa strzelił Jean Carlo Silva.

Następne spotkanie Raków rozegra w piątek (24.02), na wyjeździe zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Skład Rakowa: Kovacevic, Tudor, Arsenić (Petrasek), Rundić, Carlos, Papanikolaou, Lederman (Berggren), Kun, Kochergin (Długosz), Ivi (Wdowiak), Gutkovskis (Musiolik)