Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Parkitka rozwiązała problemy z dyżurami, nie musi przenosić dwóch oddziałów z PCK

Facebook Twitter

Dwa szpitalne oddziały nie będą jednak przenoszone z ul. PCK na Parkitkę. Chodzi o planowaną przeprowadzkę neurologii i oddziału udarowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, jak informuje portal wCzestochowie.pl.

Miały znaleźć się przy ul. Bialskiej, co potwierdzał nam rzecznik wojewódzkiej lecznicy Dariusz Tworzydło. Powodem oczywiście braki kadrowe, niewystarczająca liczba lekarzy specjalistów i problemy z obsadzeniem dyżurów na Tysiącleciu. Obawiano się redukcji zatrudnienia, a przede wszystkim zmniejszenia dostępności łóżek dla chorych w Częstochowie. Szpital zdementował wówczas te pogłoski. Teraz informuje, że udało się zabezpieczyć oddziały w niezbędny zespół lekarzy. Umożliwi to realizację świadczeń bez zmian, w dwóch lokalizacjach na terenie miasta. Oznacza to, że szpitalne problemy udało się zniwelować. Nie wiadomo na jak długo.

Wszystkie szpitale, w tym wojewódzki w Częstochowie borykają się z niedostateczną liczbą zatrudnienia wśród lekarzy. W sytuacji losowej, gdy ktoś z medyków wypada z grafiku, problematyczne staje się zapewnienie ciągłości dyżurów.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023