Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Parkitka rozwiązała problemy z dyżurami, nie musi przenosić dwóch oddziałów z PCK

Facebook Twitter

Dwa szpitalne oddziały nie będą jednak przenoszone z ul. PCK na Parkitkę. Chodzi o planowaną przeprowadzkę neurologii i oddziału udarowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, jak informuje portal wCzestochowie.pl.

Szpital na Parkitce Śmierć dwóch pacjentów dzwon życia
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie.

Miały znaleźć się przy ul. Bialskiej, co potwierdzał nam rzecznik wojewódzkiej lecznicy Dariusz Tworzydło. Powodem oczywiście braki kadrowe, niewystarczająca liczba lekarzy specjalistów i problemy z obsadzeniem dyżurów na Tysiącleciu. Obawiano się redukcji zatrudnienia, a przede wszystkim zmniejszenia dostępności łóżek dla chorych w Częstochowie. Szpital zdementował wówczas te pogłoski. Teraz informuje, że udało się zabezpieczyć oddziały w niezbędny zespół lekarzy. Umożliwi to realizację świadczeń bez zmian, w dwóch lokalizacjach na terenie miasta. Oznacza to, że szpitalne problemy udało się zniwelować. Nie wiadomo na jak długo.

Wszystkie szpitale, w tym wojewódzki w Częstochowie borykają się z niedostateczną liczbą zatrudnienia wśród lekarzy. W sytuacji losowej, gdy ktoś z medyków wypada z grafiku, problematyczne staje się zapewnienie ciągłości dyżurów.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024