Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wciąż brakuje lekarzy w miejskim szpitalu, nieco lepiej w temacie kadr pielęgniarskich

Facebook Twitter

W Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie oddziały borykają się – tak jak wiele innych placówek służby zdrowia – z brakami kadry medycznej. Starzeje się szczególnie grupa lekarzy, nieco poprawiła się sytuacja dotycząca liczby pielęgniarek.

fot. zsm.czest.pl

O sytuacji w naszym mieście informuje dyr. częstochowskiej lecznicy Wojciech Konieczny:

Wojciech Konieczny: Są oddziały, w których jest niedobór kadrowy, szczególnie jeżeli chodzi o lekarzy. Borykamy się z tymi trudnościami. Jeżeli chodzi o pielęgniarki, to ze względu na to, że zrealizowaliśmy w pełni ustawę, podwyższyliśmy uposażenie wynagrodzenia pielęgniarek i ten kłopot powoli znika. To znaczy przyciągamy pielęgniarki z innych szpitali i z innych miejsc pracy, co nas cieszy. Niestety, jeżeli chodzi o niektóre oddziały szpitalne, to zarówno wiek lekarzy, jak ich liczba są takie, że wskazują na pewne trudności w przyszłości i będziemy musieli próbować się z tym uporać.

Szansą mogą być kierunki medyczne na studiach i miejski projekt stypendialny przyjazny medykom. Przynajmniej w części mogą zapewnić brakujący personel dla częstochowskiego szpitala w kolejnych latach.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj