Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Państwowa Straż Pożarna pomaga tworzyć bezpieczne lodowiska

Facebook Twitter

Bezpieczne lodowiska - akcję pod tym hasłem realizuje na Śląsku Państwowa Straż Pożarna. Na prośbę mieszkańców strażacy pomogą w stworzeniu podwórkowej, ale bezpiecznej ślizgawki.

Bezpieczne lodowiska dla dzieciaków – strażacy pomogą takie miejsca stworzyć

Państwowa Straż Pożarna po raz kolejny realizuje akcję pod hasłem Bezpieczne lodowiska, w ramach której strażacy pomagają tworzyć podwórkowe lodowiska. Zasada jest prosta – dyrekcja szkoły, która na nieużywanym zimą boisku chce stworzyć ślizgawkę albo zarządca miejskiego skweru, wyznaczają miejsce do ślizgania, a strażacy przyjeżdżają, wylewają wodę i po kilku godzinach… można się ślizgać na łyżwach.  – Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży – mówi bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach:

Aneta Gołębiowska: Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku, w okresie zimowym straż pożarna organizuje akcje „bezpieczne lodowiska” polegającą na pomocy w tworzeniu sztucznych lodowisk na terenach boisk lub parków. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo jakim jest wchodzenie na zamarznięte akweny. Pamiętaj! Wchodząc na lód na zamarzniętych zbiornikach wodnych, zawsze ryzykujesz życiem!

Stworzenie podwórkowego lodowiska, to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie niż poszukiwanie miejsce na jazdy na łyżwach na zamarzniętych stawach czy jeziorach. Trzeba tylko znaleźć odpowiednie miejsce, która pod sztuczne lodowisko można zagospodarować.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024