Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pamiętajcie o właściwym pozbywaniu się zużytych środków ochrony!

Facebook Twitter

W wyrzucanych przez nas odpadach jest coraz więcej maseczek i jednorazowych rękawiczek ochronnych. Częstochowianie dopytują jak pozbywać się takich potencjalnie groźnych śmieci i gdzie powinniśmy je wyrzucać. O tę sprawę pytaliśmy CzPK i częstochowski magistrat.

Miasto rozwiewa wątpliwości mieszkańców w tej sprawie:

Odpady wytworzone przez osoby zdrowe, takie jak środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki) stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane do pojemnika/worka na odpady zmieszane. Także osoby zdrowe objęte kwarantanną domową – maseczki, rękawiczki i inne środki ochronne powinny zbierać w workach, które po zawiązaniu wrzucane są do pojemnika lub worka na odpady zmieszane.

Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta przypomina, że używane w czasie epidemii jednorazowe materiały ochrony osobistej powinny być docelowo właściwie zutylizowane. Dlatego nie wyrzucajmy ich gdziekolwiek i bez zastanowienia:

Zdarza się także w Częstochowie, że mieszkańcy nie właściwie postępują niewłaściwie z zużytymi środkami ochrony. Stosujmy się do tych zaleceń, nie utrudniajmy pracy ekipom zajmującym się wywozem odpadów. Pamiętajmy o tym, żeby maseczki i rękawiczki ochronne, których używamy w czasie epidemii wrzucać do pojemnika lub worka na odpady zmieszane. Nie wrzucajmy ich byle gdzie.

– mówił rzecznik magistratu Włodzimierz Tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj