Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pamięć Żołnierzy Wyklętych na sportowo uczczą również w Gminie Mstów

Facebook Twitter

1 marca w gminie Mstów, niedaleko Częstochowy, zaplanowano drugą edycję Biegu Tropem Wilczym. Sportowe przedsięwzięcie zorganizowano jako uczczenie pamięci żołnierzy wyklętych.

fot. tropemwilczym.org

Do udziału organizatorzy zachęcają nie tylko miłośników historii i to bez względu na wiek:

Zapisujemy się jak najszybciej, bo ograniczona jest liczba osób. Zapraszamy przede wszystkim młodzież, zapraszamy osoby starsze, całe rodziny, aby nie tylko uczcić żołnierzy wyklętych, ale również mile spędzić niedzielę z nami.

Dystans w Mstowie jest obligatoryjny, czyli wynosi 1963 metry. Jest to taki dystans symboliczny, oznacza datę. Taką nowością, jeżeli chodzi obieg w Mstowie jest wprowadzenie właśnie zapisów elektronicznych.

Bieg nie będzie męczący, plenerowa trasa liczy niespełna 2 km. Dla osób preferujących aktywność, to już przedsmak wiosennego sezonu imprez przeznaczonych dla biegaczy, mówią Monika Pardela i Justyna Klimczak, radne gminy Mstów.

Przygotowaliśmy jeszcze dodatkowe atrakcje. Będą przeprowadzane przez animatorów różne zabawy, losowanie atrakcyjnych nagród m.in. tutaj mamy wycieczkę do parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Na stronie na Facebooku „Bieg Tropem Wilczym w Mstowie”, jest link i tam się zapisujemy.

Biuro zawodów biegu będzie czynne już w sobotę od godziny 9:00 do 17:00, a w dniu biegu od godziny 9:00 do 11:00

– o szczegółach, harmonogramie imprezy, zapisach i atrakcjach rodzinnych przeczytacie więcej na stronie wydarzenia. Bieg Tropem Wilczym polecały radne gminy Mstów Monika Pardela i Justyna Klimczak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj