Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ostatni dzień by zagłosować w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Facebook Twitter

Trwa głosowanie II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego.

Możemy wybierać spośród 90 zadań zakwalifikowanych do głosowania, a do wyboru mamy propozycje wojewódzkie i podregionalne:

Samo głosowanie jest prostą czynnością. Potrzebne jest do tego urządzenie mobilne czy komputer. Najlepiej się zalogować bądź bezpośrednio na stronie Budżetu Obywatelskiego – jest proste skrót od tegoż, czyli bo.slaskie.pl albo ze strony województwa śląskiego – tam też jest stosowna zakładka, czyli slaskie.pl. Trzeba sobie – jeśli ktoś nie pamięta numeru pesel – przygotować dowód, żeby mieć go pod ręką, bo ten pesel jest potrzebny do identyfikacji, żeby nie było jakichś nadużyć w tym zakresie. Myślę, że każdy pamięta imię swojej mamy, bo jest potrzebne do tego logowania.

– zasady głosowania wyjaśnia Adam Markowski – dyrektor biura Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego w Częstochowie. Każdy mieszkaniec województwa przyznaje w sumie 4 punkty (1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych)

Ja polecam Państwu szczególnie te, które nas dotyczą i nas tutaj obejmują. Jest takie zadanie numer 3, jeśli chodzi o tę listę „Od woja do rycerza – historia, zabawa, edukacja”. Bardzo ciekawy pomysł dotyczący przybliżenia tego, co się tutaj działo w średniowieczu przez rekonstruktorów, których mamy tu na terenie – bardzo dobrych, bardzo ciekawa edukacja, jednocześnie świetna zabawa dla, dla tych, którzy chcą się troszeczkę wczuć w rycerstwo bądź ówczesnych rzemieślników. Bardzo fajny projekt. I drugi też ciekawy, który dotyczy pomysłu Samochodowego Szlaku Orlich Gniazd – wyznakowania takiego na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tu możemy oddać jeden głos. 

Samochodowy Szlak Orlich Gniazd, czy warsztaty i pokazy z epoki średniowiecza – to zadania z naszego regionu, na które warto zagłosować. A jakie zadania zostały poddane pod głosowanie jeśli chodzi o podregion?

Mamy je 3 i właściwie 3 mają prawie pewność otrzymania dofinansowania. Właściwie wszystkie 3 w jakimś sensie dotyczą sportu – tak się składa, w różnych dziedzinach. Pierwsze zadanie to Bieg Orląt Lwowskich – pod takim tytułem – na dość krótkim dystansie 1421 metrów można będzie pobiec wspominając, co się działo na kresach wschodnich. Jest zadanie siatkarskie – Siatkarskie Mistrzostwa Powiatów – częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego i samego miasta Częstochowy. Myślę, że sport siatkarski w naszych okolicach jest bardzo popularny, tych klubów mamy bardzo dużo. Wszystkie mają okazję i szansę wystartować jeżeli to zadanie przejdzie a jest wielkie prawdopodobieństwo. 

Trzecie zadanie dotyczy turniejów piłkarskich, które mają zostać rozegrane w naszym regionie, m.in. w Krzepicach, w Żarkach, Popowie, ale też w dzielnicy Stare Miasto w Częstochowie. Na zadania możemy zagłosować także stacjonarnie przy ul. Sobieskiego 7, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. Głosowanie potrwa do 23 września 2020 r., a wyniki poznamy w październiku.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj