Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

OPK Gaude Mater świętuje 30-lecie. To skromne obchody ze względu na pandemię

Facebook Twitter

30-lecie Ośrodka Promocji Kultury świętowane jest raczej skromnie i internetowo, ale i pozostała oferta z kulturalnego kalendarza wypada w ostatnich tygodniach.

W częstochowskim Gaude Mater pytaliśmy o trudną sytuacją dla kultury i plany, które trudno zrealizować, gdy nie można przywitać publiczności:

Szukamy takich rozwiązań, które są proponowane teraz przez świat, wydarzenia, które pokazujemy w internecie. Czekamy na lepszy czas, nie tyle epidemiczny, co ocieplenie pogodowe i wtedy mamy zaplanowane kilka wydarzeń w plenerze. Będziemy stawiać na sztukę w przestrzeni, aby obcować z tą sztuką na co dzień w mieście, gdy instytucje nadal będą zamknięte.

Jak informuje dyr. Robert Jasiak z częstochowskiego OPK, sezon letni może okazac się w trakcie pandemii furtką dla wszystkich zainteresowanych literaturą, muzyką czy szeroko pojętą sztuką. Nadal też ośrodek czeka na możliwość otwarcia dla widzów:

Radio Jura: Możecie planować z wyprzedzeniem wydarzenia, na które czekamy – na koncerty, na spotkania bardziej kameralne w ośrodku?

My mieliśmy tak naprawdę zaplanowane spotkania literackie od początku marca, które musieliśmy odwołać, przełożyć, dlatego trudno cokolwiek planować. Mamy plan rozpisany naszej działalności na cały rok, ale z tygodnia na tydzień to się zmienia i musimy przekładać, anulować. Jesteśmy przygotowani na to, gdy sytuacja się ustabilizuje. Mamy wyjątkowy program, z które będziecie mogli korzystać

– z Robertem Jasiakiem, dyr. OPK Gaude Mater rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022