Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Opiekowały się dziećmi pod wpływem alkoholu. Inerweniowała policja

Facebook Twitter

Częstochowska policja przyjęła zgłoszenie o pijanej matce, która opiekuje się 10-letnią córką. Dziewczynka sama zadzwoniła do starszego brata.

Wiedziała, że w domu dzieje się coś złego:

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 10-letnia dziewczynka, znajdując się w domu swojej matki, zadzwoniła do brata i poprosiła, by ją stamtąd zabrał. Miała powiedzieć bratu, że mama jest pijana. Badanie stanu trzeźwości 46-latki z Częstochowy wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

– informuje Sabina Chyra Giereś z częstochowskiej policji. I to niestety nie jedyny przypadek pijanej matki w ostatnich dniach. W poniedziałek po raz kolejny musiała interweniować policja:

Policjanci z III komisariatu zatrzymali 36-latkę, która również z 3 promilami w wydychanym powietrzu opiekowała się niemowlakiem. W tych dwóch przypadkach sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnych matek. Kryminalni wszczęli postępowanie w sprawie narażenia dzieci na niebezpieczeństwo. Może ich grozić do 5 lat więzienia. Zwracamy się do wszystkich osób, które są świadkami sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dzieci przez nieodpowiedzialną opiekę, by zgłaszali to na numery alarmowe 997 lub 112. Tylko szybkie działanie może zapobiec tragedii.

– apeluje rzeczniczka częstochowskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj