Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Olimpiada ZUS tuż, tuż. Wygrać można miejsce na wymarzonych studiach

Facebook Twitter

Olimpiada ZUS to dla uczniów szkół średnich znakomita okazja, by zdobyć indeks na uczelnię wyższą albo dodatkowe punkty w rekrutacji.

Mały ZUS Plus ZUS, wnioski o Mama 4 plus

Olimpiada ZUS już wkrótce, niewiele czasu pozostało na zgłoszenie uczniów szkół średnich do tej rywalizacji. Jej hasło się nie zmienia – „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin na zgłoszenia szkół mija 20 października – podkreśla rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w regionie – Beata Kopczyńska.

Beata Kopczyńska: Na laureatów olimpiady czekają nagrody rzeczowe: indeksy na uniwersytety oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na kilkadziesiąt uczelni wyższych. Co roku województwo śląskie jest najliczniej reprezentowane w konkursie. Tylko w ubiegłorocznej edycji do Olimpiady ze Śląskiego zgłosiło się ponad 5,5 tysiąca uczniów. Z terenu oddziału ZUS w Częstochowie 513 uczniów z siedemnastu szkół. Tegoroczna edycja lekcji ZUS będzie już dziesiątą w historii.

Fot. archiwum ZUS. Beata Kopczyńska

Olimpiada ZUS co roku budzi spore zainteresowanie uczniów z regionu

Warto dodać, że częstochowska młodzież miała w poprzednich latach na konkursie również swoje sukcesy – mówi Beata Kopczyńska.

Beata Kopczyńska: W roku szkolnym 2022/2023 w zajęciach ZUS uczestniczyło 113 tys. młodych ludzi z 1729 szkół. Daje młodzieży niezbędną wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Młodzież uczestnicząca w lekcjach ZUS ma już przygotowanie do pierwszego i drugiego etapu olimpiady. Aby wziąć w niej udział, ważne jest terminowe zgłoszenie szkoły do konkursu.

Przypomnijmy, najpierw uczniowie biorą udział w lekcjach z ekspertami ZUSu, poznają zagadnienia, dowiadują się więcej o ubezpieczeniach i swoim przyszłym funkcjonowaniu na rynku pracy. Potem te tematy pojawiają się na kolejnych etapach olimpiady. Do zgłoszeń zachęcała rzecznik ZUSu Beata Kopczyńska. Czas jest do piątku 20 października.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj