Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

OKF poleca ZEF w Drodze. Młody Festiwal Filmowy

Facebook Twitter

ZEF w Drodze to Młody Festiwal Filmowy, który dotrze też do widzów w Częstochowie. Minął rok odkąd Zespół Edukatorów Filmowych zaczął wybierać i oceniać najwartościowsze filmy dla młodej widowni. OKF poleca ZEF w Drodze.

OKF poleca ZEF w Drodze

Spośród 100 tytułów, edukatorzy wybrali pięć, po jednym dla różnych grup wiekowych. Teraz trafią dla publiczności na kinowe ekrany w 7 festiwalowych miastach. W Częstochowie oczywiście do OKF-u. Po każdym seansie młodzi kinomani zostaną poproszeni o oddanie głosu z oceną filmu. Na koniec festiwalu będzie znany werdykt publiczności. Przekonamy się, czy będzie się pokrywać z opiniami ekspertów. Kino Iluzja poleca filmy dzieciom od 4 do 12 lat, pokaże je od 18 do 26 lutego.

OKF poleca ZEF w Drodze

OKF poleca ZEF w Drodze

 • 18.02, godz. 11:00 Yuku i magiczny kwiat
  animacja | dubbing | 4+
  Belgia/Francja 2022, 65 min., reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck
  Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. MFF Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.
 • 18.02, godz. 12:15 Warsztaty muzyczne „Muzyczna podróż z Yuku”
  Jak wyrazić emocje za pomocą muzyki? Jak muzyka wpływa na odbiór filmu? Czym byłby film bez muzyki? Na wszystkie te pytania nasi młodzi widzowie znajdą odpowiedź na warsztatach muzycznych w kinie OKF Iluzja. Warsztaty poprowadzi Arkadiusz Kluba -muzyk, kompozytor, pedagog, muzykoterapeuta, nauczyciel śpiewu, trener rozwoju osobistego.
  Ze względu na to, że tematyka warsztatów nawiązuje do filmu, zachęcamy do udziału w seansie przed warsztatami. Bilety na oba wydarzenia należy nabyć osobno.
 • 19.02, godz. 10:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
  dubbing | 6+Szwecja 2022, 83 min., reż. Tina Mackic
  Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Przed parą detektywów kolejny twardy orzech do zgryzienia. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby impreza na którą czekają wszyscy mieszkańcy Valleby, nie doszła do skutku. Z Akademii Nauki ginie teleskop, fajerwerki przygotowane na pokaz przedwcześnie błyskają, a ze sklepu z biżuterią ginie żywy skorpion.
 • 19.02, godz. 12:00 Lato, kiedy nauczyłam się latać
  dubbing | 9+
  Serbia, Chorwacja, Bułgaria 2022, 85 min., reż. Radivoje Andric
  Pierwszy pocałunek, znalezienie przyjaciół i zrobienie czegoś, co będzie można wspominać przez wiele lat – Sofija ma ambitne plany na najbliższe miesiące. Pobyt na wyspie Hvar z początku nie zapowiada się jednak jak przygoda. Ostatecznie babcia wpycha w nią kanapki i smaruje kremem do opalania, robiąc wstyd przed innymi. Na domiar złego trudno tu o dostęp do internetu, ale to tylko początek pełnej humoru, międzypokoleniowej historii skąpanej w chorwackim słońcu.
 • 25.02, godz. 11:00 Rodzice kontra influencerzy
  dubbing | 12+
  Włochy 2021, 94 min., reż. Michela Andreozzi
  Jakim wyzwaniem jest dziś bycie samotnym ojcem nastolatki? Paolo samotnie wychowuje córkę Simone i ma z nią bardzo dobrą relację. Jednak, wraz z wejściem dziewczynki w wiek nastoletni, idylla dobiega końca. Simone wpada w sidła smartfona i dojrzewa w niej pragnienie zostania influencerką. By naprawić swoje relacje z córką, Paolo rozpoczyna kampanię przeciwko mediom społecznościowym.
 • 26.02, godz. 10:00 Viński i pył niewidzialności
  dubbing | 8+
  Finlandia 2021, 85 min., reż. Juha Wuolijoki
  Vinski to nieśmiały 10-latek wychowywany przez nieco nadopiekuńczą mamę. Kiedy spotyka tajemniczego aptekarza, który ofiarowuje mu pył niewidzialności, jego życie diametralnie się zmienia. Na początku Vinski wykorzystuje swoje nowe moce do żartów, ale z czasem uczy się, że bycie bohaterem wymaga mądrości oraz umiejętności pozostania w cieniu.
 • 26.02, godz. 11:40 Warsztaty plastyczne „Magiczne spotkanie”
  Zapraszamy na magiczne spotkanie wszystkich fascynatów działań nieoczywistych i niecodziennych. „Wyczarujemy” niewidzialne obrazki na kilka sposobów. W użyciu będą magiczne farby, magiczne pyły i ogień! Zapraszamy też do udziału rodziców, tak by magia przeniknęła do Waszych rodzin.
  Ze względu na to, że tematyka warsztatów nawiązuje do filmu „Viński i pył niewidzialności” zachęcamy do udziału w seansie przed warsztatami. Bilety na oba wydarzenia należy nabyć osobno.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj