Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Odwołujący wyjazdy wakacyjne odwiedzają Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów

Facebook Twitter

Załamuje się ruch turystyczny, międzynarodowe loty są odwoływane, a zaplanowane i wcześniej wykupione wyjazdy reklamowane. Sporo interesantów rezygnujących z imprez turystycznych odwiedza biura podróży, część spraw kończy się jednak na biurku rzecznika konsumentów.

W Częstochowie już przybywa takich interwencji.

W ostatnim czasie jest sporo telefonów oraz wizyt w biurze osób które mają wykupione imprezy turystyczne i zastanawiają się jakie działania powinny podjąć w związku z aktualną sytuację epidemiologiczną na świecie. Sprawy są indywidualne więc, wydawane są również indywidualne decyzje dla danego konsumenta(…).

– jak mówi Wojciech Krogulec, sytuacja dynamicznie się zmienia. Cały czas mają zastosowanie przepisy wprowadzone w życie, które chronią osoby rezygnujące z wyjazdów na skutek wcześniej nieprzewidzianych nadzwyczajnych okoliczności. Rozprzestrzeniający się wirus jest powodem tego typu decyzji klientów…

Ustawa przewiduje możliwość odstąpienia od umowy przez konsumentów kiedy rzeczywiście mamy do czynienia z nieprzewidzianymi wydarzeniami i okolicznościami. Z pewnością osoby, które miały taki wyjazd zaplanowany, jak np. te które chciały wyjechać do Włoch, tutaj przesłanki są spełnione. Jednak tak jest nie w każdym przypadku (…) i nie zawsze można rezygnować i domagać się zwrotu kosztów.

– dodaje Wojciech Krogulec, miejski rzecznik konsumentów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj