Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Odblaskowa Szkoła w Przystajni. Pamiętajcie o tych ważnych elementach

Facebook Twitter

Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej kłobuckiej komendy, w towarzystwie Sznupka, zorganizowały spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Przystajni. Wizyta była związana z konkursem "Odblaskowa Szkoła", do którego przystąpiły dzieci.

Odblaskowa Szkoła
fot. Policja Kłobuck

Podczas spotkania funkcjonariuszki przypomniały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również w szkole i w domu. Zwróciły uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótsze, a widoczność na drogach znacznie słabsza. Podkreśliły, że WIDOCZNY = BEZPIECZNY, a nawet najmniejszy odblask może uratować życie.

Odblaskowa Szkoła

fot. Policja Kłobuck

Z okazji wizyty, uczniowie otrzymali od mundurowych odblaskowe kamizelki, opaski i inne gadżety, które mogą stanowić dodatek do szkolnych plecaków i tornistrów. Spotkanie było też okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego oraz konkursu wiedzy.

Policjantki omówiły zasady bezpiecznego zachowania i zabawy w szkole i w domu, a także jak reagować na zagrożenie. Uczniowie zadbali o część artystyczną spotkania, a na zakończenie chętnie pozowali do wspólnych zdjęć ze Sznupkiem, a także przyglądali się z bliska policyjnemu radiowozowi.

Wizyta mundurowych w szkole to doskonała okazja do przekazania ważnych informacji na temat bezpieczeństwa, a także do zaprezentowania pracy policji z bliska.

Odblaskowa Szkoła

Odblaskowa Szkoła. fot. Policja Kłobuck

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj