Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy teatralny koncert „Pożar w sercu” – w sobotę następna premiera w Teatrze Mickiewicza

Facebook Twitter

Teatr Mickiewicza odrabia pandemiczne straty i uzupełnia swój repertuar premierami. W tym sezonie ma ich być łącznie aż 8. W sobotę (25.09.) najnowsza, tym razem muzyczna propozycja, według pomysłu dyrektora Roberta Dorosławskiego.

Sporą część zespołu aktorskiego namówił znów do występów wokalnych. Nowy koncert nosi tytuł „Pożar w sercu”:

Utwory w ogromnej większości są powszechnie znane, więc zachęcam do wspólnej zabawy. Całość ma wymiar satyryczny, chociaż miejscami też refleksyjny. Całość ma podobną formułę jak „Zaczarowany koń”. Tutaj pozwalamy sobie na skoki pomiędzy latami powstawania tych piosenek, ale są to piosenki znane, lubiane z różnych lat – głównie z lat 60 i 70. Na tym repertuarze skupiamy się przede wszystkim.

Repertuar w dużej mierze opiera się na widowisku „Rytm w sercu” pokazywanym trzykrotnie w okresie letnim

– przypomina dyrektor częstochowskiego teatru. Kto lubi taką piosenkową odmianę w teatrze, nie będzie zawiedziony:

Zespół mamy śpiewający i świetnie interpretujący te piosenki. Makabunda wprawiona jest w aranżacjach tego typu utworów. Myślę, że to się będzie podobać. Moim zdaniem jest to jeszcze bardziej dynamiczny koncert niż ten, który prezentowaliśmy 3 lata temu – mówię o „Zaczarowanym koniu. Piosenki lat pięćdziesiątych”

– zapraszał Robert Dorosławski, dyrektor częstochowskiego sceny. Obok Makabundy, aktorsko-wokalny zespół na scenie stworzą: Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Hanna Zbyryt, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Michał Kula, Maciej Półtorak i Antoni Rot. Premiera w sobotę o godz. 19.00.

fot. facebook.com/Teatr-im-Adama-Mickiewicza-w-Częstochowie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj