Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy rok z nowym projektem w Fundacji Oczami Brata

Facebook Twitter

Fundacja Oczami Brata zapowiada nowy projekt, którego realizacja rusza z nowym rokiem. Celem jest zaktywizowanie osób, które mają szansę na samodzielność, w tym na przyszłą niezależność na rynku pracy.

Fundacja będzie prowadziła projekt pod nazwą Kompetencje, doświadczenie, praca. Kompleksowy program aktywizacji zawodowej osób młodych, w tym osób z niepełnosprawnością do 29 roku życia. Mamy nadzieję, że ten czas pandemii, który spowodował problemy w zatrudnianiu, szczególnie osób z niepełnosprawnością, dzięki realizacji tego konkretnego programu się poprawi, więc zachęcamy do kontaktu te osoby, które chciałyby podjąć w przyszłości zatrudnienie albo aby ich kwalifikacje wzrosły.

Mówi prezes fundacji Oczami Brata – Paweł Bilski. W minionym roku zamknięcie i pandemia spowodowały utrudnienia we wsparciu osób niepełnosprawnych. Zrezygnowano z wielu aktywności czy warsztatów terapii zajęciowej…

Pandemia wywołała duże skutki nie tylko w realizacji tych działań związanych z aktywizacją społeczno-zawodową dla osób z niepełnosprawnością, czyli m.in. uniemożliwiła zajęcia dzienne mające na celu naukę przyszłego zawodu i dbania o samodzielność i niezależność osób z niepełnosprawnością, ale wywołała również skutki w zdrowiu psychicznym naszym uczestników. Jest to związane m.in. z nagłą izolacją w swoich domach.

Dlatego jak mówi Paweł Bilski, fundacja zarazem ze śląskim oddziałem PFRON-u chce zapewnić niepełnosprawnym podopiecznym również wsparcie terapeutyczne. Tego typu działania będzie realizować do sierpnia 2021.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022