Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy rok akademicki za pasem: Inauguracja dla studentów Politechniki 3.10, UJD 4.10

Facebook Twitter

Powoli kończą się wakacje dla studentów. Młodsi uczniowie w szkołach są już od 2 tygodni. Przed nami rok akademicki, kiedy studenci wrócą na swoje uczelnie?

politechnika częstochowska

Kolejny rok akademicki przed nami

Częstochowscy studenci Uniwersytetu Jana Długosza rozpoczną rok akademicki 4 października. Z kolei Politechnika Częstochowska zaprosi w swoje mury studiujących dzień wcześniej. Zgodnie z ogłoszeniem rektoratu, 75. Inauguracja Roku Akademickiego rozpocznie się oficjalnie 3 października o godz. 10:00. To oficjalne rozpoczęcie nowego roku akademickiego w naszym mieście. Zajęcia zwyczajowo zaczną się w tym roku 2 października.

Anna Wypych-Gawrońska: 4 października rozpoczynamy uroczystą inauguracją rok akademicki, ale zajęcia są już wcześniej, bo ten moment inauguracji uroczystej uzależniony oczywiście od wszystkich uroczystości w regionie, w mieście. Bierzemy pod uwagę inaugurację na Politechnice Częstochowskiej, ale Gaudeamus igitur wtedy zabrzmi.

– powiedziała nam prof. Anna Wypych-Gawrońska, rektor UJD. Uniwersytet w Częstochowie szczególnie zwraca uwagę na nowe kierunki oferowane kandydatom na studia:

Anna Wypych-Gawrońska: Kierunki, które są nowe, które rozpoczęliśmy np. rok temu, jak kierunek lekarski, w tym roku farmacja, ratownictwo medyczne, dwa lata temu psychologia. Mamy nad czym pracować. Chcemy przekonywać do tego, że w naszej uczelni naprawdę można się bardzo dobrze wykształcić, ma bardzo dobrą kadrę. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Robimy wszystko, żeby kształcić coraz lepiej

– dodaje rektor Uniwersytetu Jana Długosza – prof. Anna Wypych-Gawrońska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024