Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowość w częstochowskiej rekrutacji do szkół średnich. MON zgodził się na 3 klasy przygotowania wojskowego

Facebook Twitter

Mamy w Częstochowie nowość w rekrutacji do szkół średnich - powstają 3 dodatkowe klasy przygotowania wojskowego. Zostaną zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami uruchomione od września.

Nowość w częstochowskiej rekrutacji do szkół średnich. MON zgodził się na 3 klasy przygotowania wojskowego

Są już niezbędne zgody, wydane przez MON.

Rafał Piotrowski: Częstochowa – można powiedzieć – klasami mundurowymi stoi, stała i stać będzie. Od wielu lat podejmowaliśmy działania, by krzewić wśród młodych ludzi elementy patriotyczne, w jakimś stopniu też odwołując się do przeszłości, tej międzywojennej. W kilku naszych częstochowskich szkołach mieliśmy klasy, nazwijmy to mundurowe. W Zespole Szkół Samochodowych, ale w trzech szkołach tak naprawdę mieliśmy klasy mundurowe, wojskowe o takim kierunku mocno uwojskowionym, czyli w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących imienia Stefana Żeromskiego, a także w dwóch kolejnych, czyli w Zespole Szkół imienia Jana Kochanowskiego i w Zespole Szkół Technicznych.

– powiedział naczelnik Wydziału Edukacji UM Rafał Piotrowski. Teraz miasto otrzymało informację z Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji o zezwoleniu, które wydał Minister Obrony Narodowej. Pozwala na utworzenie oddziałów przygotowania wojskowego w Zespole Szkół Technicznych, w Kochanowskim i w Zespole Szkół im. Żeromskiego. Oznacza to rozbudowę oferty edukacyjnej w naszym mieście. Trzeba się spieszyć, kandydaci do takich klas mundurowych mogą złożyć wniosek tylko do 29 maja, potem przejdą testy sprawnościowe. Będą one głównym kryterium przyjęć.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj