Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowatorska platforma szkoleniowa dla firm zacznie działać na UJD 19 maja

Facebook Twitter

Wykładowcy Uniwersytetu Jana Długosza wraz z pracownikami zagranicznych uczelni, realizują innowacyjny projekt, którego celem jest stworzenie specjalnej platformy szkoleniowej on-line.

Znajdziemy na niej m.in. zestaw nowatorskich i bezpłatnych ćwiczeń, a te mogą mieć szerokie zastosowanie.

Projekt jest realizowany od listopada 2018 roku. W tej chwili finiszujemy, będziemy kończyć ten projekt. Przygotowaliśmy w ramach tego projektu produkty, które chcemy zaprezentować przedsiębiorcom, koordynatorom, menadżerom czy edukatorom, żeby mogli je wykorzystać w swoich instytucjach, firmach, organizacjach w celu kształtowania we współpracownikach kompetencji miękkich, które obecnie są bardzo pożądane 

– tłumaczy prof. UJD dr hab. Alina Gil. W przedsięwzięciu biorą udział uczelnie z czterech europejskich państw:

Projekt należy do programu Erasmus +. Partnerami w tym projekcie są przedstawiciele z 5 krajów europejskich. Koordynatorem jest konsorcjum technologiczno-edukacyjne z Hiszpanii, natomiast oprócz tego uczestniczą takie kraje jak Holandia, Słowenia, Węgry, Polska – właśnie nasz uniwersytet jest partnerem tego projektu.

Jak przekonują pracownicy UJD – platforma jest intuicyjna i łatwa w obsłudze dla firm, które potencjalne zechcą z narzędzia skorzystać.

Można powiedzieć, że każdy może się ich nauczyć, co jest istotne, dlatego że forma, zawartość platformy kierowana jest do przedsiębiorców, jak i do ogółu – do społeczeństwa, co ma szczególne znaczenie obecnie, gdzie po roku wracamy do pracy i te kompetencje społeczne stają się znowu niezwykle ważne.

Oczywiście na tej platformie wszelkie teksty, które są zamieszczane są tłumaczone na języki partnerów.

W formie online czy w formie na żywo, mamy nadzieję jednak na spotkanie na żywo. Może nam się to uda, także wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy

– informują o zasadach działania specjalnej platformy edukacyjnej Rafał Głębocki oraz Alina Gil z częstochowskiego Uniwersytetu im. Jana Długosza. Testy platformy przeszły pomyślnie, jej premiera odbędzie się 19 maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023