Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa sygnalizacja świetlna powstanie na dwóch skrzyżowaniach w centrum miasta

Facebook Twitter

Drogowcy mają pomysł wart pół miliona, aby poprawić bezpieczeństwo w samym centrum miasta. Do działania zmusiły zarząd dróg liczne kolizje i wypadki z udziałem pieszych w rejonie ulic Śląskiej, Kopernika i Nowowiejskiego.

Na dwóch sąsiadujących ze sobą skrzyżowaniach na przecięciu ulicy Kopernika przez ulice jednokierunkowe stanie sygnalizacja świetlna.

To najbardziej niebezpieczne punkty w centrum miasta ocenia policja, mówił o tym st. asp. Wojciech Sznober z częstochowskiej drogówki oraz Maciej Hasik, rzecznik w Miejskim Zarządzie Dróg. Było kilka pomysłów jak poprawić bezpieczeństwo w rejonie ulic Kopernika, Nowowiejskiego i Śląskiej. Wyniesione skrzyżowanie nie udrożni obciążonych ruchem jezdni, na rondo nie ma odpowiednio dużo miejsca, wygrał więc pomysł montażu nowych świateł…

Plany przedstawia Mirosław Kucia-Piekarski, wicedyrektor z MZDiT. W konsultacji rozwiązania drogowcy współpracowali ściśle z policją, która argumentuje że światła poprawią przede wszystkim komfort pieszych na drodze. Dlaczego dochodzi na tych kilku ulicach do tak dużej liczby zdarzeń? O to pytaliśmy naszych mundurowych…

Dodaje st. asp. Wojciech Sznober z częstochowskiej policji. Nowe sygnalizatory na dwóch skrzyżowaniach w centrum Częstochowy powinny być gotowe we wrześniu tego roku. Wcześniej swoje plany które wymuszą konieczność przesunięć w budżecie miasta, MZDiT przedstawi częstochowskim radnym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj